Naučte se přesvědčit

20141123-193314-izatlouk.jpg

Irena Zatloukalová

Jsem tisková mluvčí společnosti Seznam.cz. Svou profesní kariéru jsem nastartovala v agentuře Ogilvy PR, kde jsme se starala především o komunikaci pro klienty Více o lektorovi »

20141123-193314-fotor-20-.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Každý profesionál musí občas svoji práci prezentovat někomu, kdo je z úplně jiného oboru. Všichni tedy občas potřebujeme, aby naši práci a její důležitost pochopil i někdo, kdo se zabývá úplně jinou oblastí než my. Pokud v takových situacích bojujete sami se sebou a nevíte, jak posluchače zaujmout, přijďte si vyzkoušet, jak vám jednoduchá struktura pomůže druhého přesvědčit a jak mu díky ní ukážete svoji hodnotu.

Budete hodně mluvit. Je dobré mít rozmyšlené téma, na kterém si chcete nové poznatky zkoušet - ať už jde o prezentaci vás osobně, nebo konkrétního projektu, který máte na starosti. Klidně si vyberte i úplně konkrétní projekt ze své práce (například novou položku v rozpočtu, co vám má klient či šéf schválit). Prostě zvolte správně, ať si nové techniky vyzkoušíte na něčem, co vám opravdu pomůže. Budeme pracovat na tom, jak tento "projekt" zajímavě představit, jak se připravit na jeho prezentaci i na otázky, které by mohly padnout. 

Pro koho je kurz určen:

Pro všechny, kdo mají vlastní firmu, či tým a musí svoji práci prezentovat klientům, manažerům, či dalším spolupracovníkům.

Pro koho není:

Nebudeme se učit pravidla vyjednávání ani asertivity, na to jsou jiní odborníci. Dám vám do ruky nástroje, které vás na schůzkách nezklamou a na které pak umění vyjednávání či asertivity budete moci nové dovednosti nabalit.

Co se dozvíte:

  • základní pravidla jak prezentovat (ve smyslu struktury a obsahu, řeč těla a podobné věci můžeme letmo pošimrat, když o to bude zájem, ale není to hlavní téma workshopu)
  • zjistíte, čemu se vyhnout a jak se na prezentaci připravit
  • když bude čas a zájem můžeme přidat pár základních rad, jak na novináře či PR

Co si prakticky vyzkoušíte:

  • Představit sami sebe a svoji práci
  • Podložit svoji argumentaci přesvědčivými "důkazy"
  • Oponovat si
  • Správně se ptát i na otázky odpovídat
  • Celkovou přípravu na jakékoliv další jednání, kde se chcete představit, přesvědčit či zaujmout

Workshop kombinuje moje zkušenosti z práce v oblasti PR a dovednosti získané díky akademickému debatování.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.