Migrace je legrace

20140216-173312-313830-10151532850069191-4837981-n.jpg

Markéta Fišarová

Od roku 2006 se věnuji sociální práci v Praze, počátkem 2008 jsem se začala zajímat o vietnamskou komunitu v Sapě. Od roku 2010 jsem začala v Libuši, potažmo v Sapě pracovat v sociálních službách, mimo to jsem Více o lektorovi »

6374800-screenshot_1.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Chtěli byste se dozvědět více o migraci jako sociologickém jevu, který je pro lidi běžný již od pradávna?

Rádi byste porozuměli některým migračním teoriím? Zajímá vás, jaké to bylo ve světě nejen nyní, ale třeba i před sto či padesáti lety?

Během kurzu Vám představím současné geomigrační studie a koncepty, ale i možnosti jejich interpretace, srovnání či měření. Chtěla bych Vám ukázat, jak se virtuální čísla a reálné životní příběhy liší. Nechci migraci obhajovat, ani proti ní bojovat. Mým cílem je přinést informace, které media tak často nezmiňují a věnuje se jim spíše odborná veřejnost.

Pro koho je kurz určený?  

  1. Pro laiky, které téma zajímá - tedy pro lidi bez striktně vymezeného názoru pro či proti migraci, kteří nestojí o vyhrocenou debatu a obhajování.
  2. Pro ty, co baví čtení a hledání na internetu a chtějí se dostat k širokému spektru informačních zdrojů (které na kurzu obdrží).
  3. Pro všechny, kteří jsou schopni dodržovat pravidla diskuze (neskákat si do řeči, neútočit osobně na ostatní debatující, respektovat moderátora).

Ráda bych, aby účastníci odcházeli s tím pocitem, že život ve virtuální realitě statistik není nejvhodnější způsob hodnocení, a aby více chápali, jak různá data a čísla číst. A také s chutí prokousat se zdroji informací, které si na kurzu povíme a ukážeme. 

 

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?