Mateřská a rodičovská dovolená – práva, povinnosti a možnosti

5w9hh0z39qm-kelly-sikkema-692353-unsplash.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Milé maminky,
rádi bychom Vám co nejvíce usnadnili přechod na mateřskou a následně na rodičovskou dovolenou. Víme, že s tím souvisí zatěžující administrativa a rádi bychom, abyste  měly všechny potřebné informace k tomu, abyste se mohly  včas a v klidu rozhodnout jak si vše naplánujete a finančně rozvrhnete.

Cíl semináře:

Poskytnout budoucím maminkám informace o tom, co je potřeba vyřídit za formality před odchodem na mateřskou, co obnáší rodičovská dovolená a jaké jsou možnosti přivýdělku na ní. Dále chceme maminky informovat o možnostech čerpání příspěvků zdravotních pojišťoven (v těhotenství, pro maminky i miminka). 

Témata semináře:

  • Mateřská a rodičovská dovolená v číslech (délka mateřské dovolené, podmínky pro čerpání,  a výpočet dávek, délka rodičovské dovolené, výše nároku, podmínky pro čerpání 2, 3 a 4 roky, daňové bonusy na manželku a děti).
  • Mateřská dovolená /MD/ podrobněji (Žádost o Příspěvek v mateřství – kdy, komu, kdo vyplácí, MD u druhého a dalšího dítěte).
  • Rodičovská dovolená /RD/ podrobněji (Žádost o rodičovský příspěvek – kdy, komu, kdo vyplácí, nárok a čerpání dovolené na zotavenou, možnosti čerpání – změny délky výplaty příspěvku, změny výplaty mezi otcem a matkou, délka výplaty rodičovského příspěvku vs. délka rodičovské dovolené, povinnosti zaměstnance a zaměstnavatele).
  • Zaměstnanecká činnost během MD a RD (možnosti zaměstnání u původního či jiného zaměstnavatele, sociální a zdravotní pojištění).
  • Podnikání během MD a RD (možnosti samostatné výdělečné činnosti, sociální a zdravotní pojištění
  • Spolupracující činnost během MD a RD
  • Programy zdravotních pojišťoven pro těhotné, maminky a miminka (jaké programy nabízejí nejrozšířenější pojišťovny a jak žádat o příspěvky).

Další lektorka: Olga Králová – Ježková

Doprovodné fotky

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?