Macramé anděl strážný

Kateřina Hyská

Bylo mi deset, když mě moje maminka naučila drhat. Naučila mě všechny možné uzlíky a já sem vytvořila pomocí prkýnka a hřebíčků obrázek z provázků. V té době Více o lektorovi »

Kateřina Hyská

Bylo mi deset, když mě moje maminka naučila drhat. Naučila mě všechny možné uzlíky a já sem vytvořila pomocí prkýnka a hřebíčků obrázek z provázků. V té době Více o lektorovi »

Námestí T.G. Masaryka 25, Plzeň (mapa)

už jen 6 účastníků a kurz se uskuteční

Zbývá 10 míst

Nech nám na sebe email

Dáme ti vědět, když lektor vypíše další nové termíny.

Na tomto kurzu si vlastnoručně vytvoříte macramé anděla strážného – jemnou závěsnou dekoraci na zeď nebo do prostoru.

Kurz je ideální pro každého, kdo si chce odpočinout, tvořit rukama a naučit se základy macramé techniky.

 

🧶 Co se naučíte a co budeme dělat?

  • vysvětlím vám základy macramé a naučím vás všechny uzly potřebné k výrobě anděla (žádné předchozí zkušenosti nejsou třeba)
  • připravený bude dřevěný kruh (světlý nebo tmavý) jako základ
  • ukážeme si, jak kombinovat barvy a šňůry podle vašeho citu
  • dozvíte se, jak pracovat se symetrií, a proč je při macramé klíčová
  • vše si sami uvážete krok za krokem – budu celou dobu k dispozici na pomoc
  • na závěr si anděla krásně dárkově zabalíte a odnesete domů

🎁 Hotový anděl bude mít přibližně 50 cm na šířku (rozpětí křídel) a bude vám dělat radost doma nebo jako dárek.

 

🧵 Tip z kurzu:

Kouzlo macramé není jen v uzlech, ale v rytmu – když se ponoříte do opakujících se pohybů, tělo se uvolní a mysl zklidní. Naučíte se trik, jak uzly „zarovnat“, aby výsledek vypadal profesionálně – i když jste začátečník.

 

👥 Pro koho je kurz určen?

  • úplné začátečníky
  • tvořivé duše bez předchozích zkušeností
  • ty, kdo chtějí zažít tichý den s rukama zaneprázdněnýma a hlavou vypnutou

 

🧺 Co s sebou?

  • nic kromě chuti tvořit – všechen materiál (šnůry, komponenty i balení) je zahrnut v ceně
  • doporučuji pohodlné oblečení, které vám nebude vadit při práci rukama

 

🧑‍🏫 Kdo vás kurzem provede?

Jmenuji se Kateřina Hýská a macramé mě provází už několik let. Tvoření je pro mě způsob, jak zpomalit, být přítomná a přetavit vnitřní klid do něčeho krásného a hmatatelného. Na kurzech vytvářím bezpečné a podporující prostředí, kde si každý najde svůj rytmus.

Víš, že Kateřina vede také tyto kurzy?

Víš, že Kateřina vede také tyto kurzy?

Doprovodné fotky

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.