Lightroom: Zrychlete zpracování fotografií

20121212-095317-4049080_300.jpg

Jan Březina

Certifikovaný Adobe Expert (ACE), zkušený lektor s více jak desetiletou praxí, profesionální fotograf a dlouholetý uživatelem Adobe Lightroom. Honza dlouhodobě Více o lektorovi »

20130121-235734-photoshop_lightroom_4_mnemonic_rgb_512px_no_shadow_0.png

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Adobe Photoshop Lightroom je skvělým nástrojem pro organizaci, archivaci a zpracování fotografií. Pomocí Lightroomu můžete velice rychle roztřídit fotografie, vybrat ty nejlepší a zpracovat je mnohem rychleji než v běžných grafických editorech. Naučím vás ušetřit hodiny při zpracování fotografií. A nejen to, Lightroom je skvělým nástrojem pro vytváření rychlého, přehledného a bezpečného foto archivu. Naučím vás, jak neztratit své fotografie!

Co Vás čeká?

Připravili jsme pro Vás praktický workshop, při kterém Vás naučíme rychle a efektivně pracovat se stovkami či tisíci fotografií ve Vašem počítači. Na konkrétních fotografiích si ukážeme, jak si postavit rychlý, přehledný a funkční archiv fotografií pomocí Lightroom a to, jak s ním rychle a přesně pracovat. Řada uživatelů Lightroomu ztrácí přehled ve svých fotografiích nebo dokonce o část z nich přijde, protože nerozumí jeho fungování. V praxi si ukážeme a vysvětlíme, jak pracovat s katalogy, složkami, jak třídit fotografie, kam je ukládat a jak zajistit, aby byly v bezpečí.

Na workshopu se dozvíte, nejen co který nástroj dělá, ale hlavně jaké je jeho nejlepší použití. Nabízíme Vám esenci šestileté profesionální praxe s Adobe Lightroom, praktické tipy co dělat a co nedělat, jak pracovat, aby vše fungovalo bez ohledu na rostoucí množství fotografií tak, abyste se z toho jednou nezbláznili.

Na závěr si v praxi ukážeme, jak snímky exportovat, využít v prezentacích, knihách nebo sdílet na sociálních sítích.

Celý workshop bude 100% interaktivní a vedený formou praktických cvičení. To vše navíc ve velmi malé skupině umožňující individuální přístup a okamžité řešení všech nejasností a dotazů. Všichni účastníci budou mít k dispozici stejné fotografie jako lektor a na svých počítačích pracovat současně s lektorem.

Vysvětlíme si zejména

  • Jak si uspořádat katalogy a fotografie přehledně a bezpečně
  • Kdy kam co ukládat. Jak pracovat s externími disky a NAS servery
  • Jak rychle a pohodlně uklidit ve svém fotoarchivu
  • Co dělat a co nedělat při importu
  • Jak rychle vytřídit dobré a špatné snímky
  • Jak efektivně vyhledávat fotografie v archivu
  • Jak zajistit maximální kvalitu snímků s minimem úsilí

Jak bude workshop probíhat?

Každý účastník workshopu dostane na začátku k dispozici pracovní fotografie, na kterých budeme v druhé části workshopu pracovat. Lektor formou interaktivního výkladu popíše jednotlivé techniky práce na konkrétních příkladech a účastníci budou vše procvičovat na stejných snímcích na svých počítačích.

Uprostřed uděláme krátkou 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude cca 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

Co budete potřebovat?

Na workshop si přineste svůj vlastní notebook s nainstalovaným Adobe Photoshop Lightroom. Verze pro Windows a Mac OS jsou shodné, takže je jedno, kterou platformu preferujete. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti s Lightroomem, ale aby byl opravdu přínosný, je nejlepší pracovat na vlastním počítači s již nainstalovaným softwarem. Pro účely kurzu je možné využít i 30ti denní zkušební verzi programu.

Mohlo by vás taky zajímat: Lightroom: Workshop kreativních úprav

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.