Lightroom: Workshop kreativních úprav

20121212-095317-4049080_300.jpg

Jan Březina

Certifikovaný Adobe Expert (ACE), zkušený lektor s více jak desetiletou praxí, profesionální fotograf a dlouholetý uživatelem Adobe Lightroom. Honza dlouhodobě Více o lektorovi »

20121226-123817-kreativa.png

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Adobe Photoshop Lightroom nenabízí jen možnost organizace fotografií a vyvolání RAW snímků, ale i velice rychlé a efektivní zpracování fotografií. S necelými dvěma desítkami nástrojů můžete být překvapivě kreativní a výrazně podtrhnout a zvýšit působivost svých fotografií. Ona kreativita totiž není o počtu použitých úprav, ale o její správné kombinaci a využití. A právě na to se zaměříme v našem workshopu.

Co Vás čeká?

Celý workshop je postaven na zcela praktických ukázkách. Pro účastníky jsme připravili tři desítky různých fotografií, na kterých si ukážeme celou řadu kombinací jednotlivých nástrojů vedoucích k různým výsledkům. Nebudeme se tedy bavit o nástrojích, ale o postupech. Ukážeme si různé cesty, jak pracovat s jasem a kontrastem, jak zvýšit ostrost snímků, jak upravit jejich barevnost, jak zdůraznit či potlačit visuálně část fotografie apod.

Jak bude workshop probíhat?

Každý z účastníků dostane k dispozici již zpracované fotografie, na kterých bude vidět cílový stav. Lektor vysvětlí, jaké nástroje byly použity, jak a proč. Následně spolu s žáky celý postup prakticky zopakuje s tím, že si ukážeme i jeho alternativy. Čekají Vás tedy zři hodiny nabité praxí, otevřenou diskuzí a procvičováním. 

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

Celý workshop bude 100% interaktivní. Vše, co bude lektor prezentovat si s ním budete moci v praxi vyzkoušet na stejných fotografiích. To vše navíc ve velmi malé skupině umožňující individuální přístup a okamžité řešení všech nejasností a dotazů.

Co budete potřebovat?

Na workshop si přineste svůj vlastní notebook s nainstalovaným Adobe Photoshop Lightroom. Verze pro Windows a Mac OS jsou shodné, takže je jedno, kterou platformu preferujete. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti s Lightroomem, ale aby byl opravdu přínosný, je nejlepší pracovat na vlastním počítači s již nainstalovaným softwarem. Pro účely kurzu je možné využít i 30ti denní zkušební verzi programu.

Mohlo by vás taky zajímat: Lightroom 4: Zrychlete zpracování fotografií

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.