Kurz pro začínající fotografy: vše zásadní, co potřebujete vědět

5z2jxmf6d09u0u5-85153852-10220066103477217-7252374178504900608-o.jpg

Aki Votrubová

Ahoj, jsem Aki a na Naučmese jsem už sedmým rokem. Mými kurzy za tu dobu prošlo přes tisíc spokojených účastníků a všem tímto děkuji za krásné recenze! Jsem Více o lektorovi »

15oswip6z8i1x97-img-4749.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Na rozdíl od těch, kteří vystudovali nějakou fotografickou školu či prošli mnohými kurzy, já jsem samouk a to, co o fotografii, fotoaparátech a byznysu ve fotografickém segmentu vím, vím jen díky praxi. Nejsem přesycená teorií a připravila jsem tak ryze praktický kurz.

Jednoduše se dozvíte: Jak začít fotit, když s tím fakt nemám zkušenosti, ale tak nějak cítím, že by mě to bavilo!

Učila jsem se metodou pokus-omyl, čtením spousty praktických článků od profi fotografů na zahraničních webech, nakoukáváním spousty (neužitečných) videí na YouTube a také všetečnými dotazy, které jsem směřovala na své trpělivé kamarády fotografy.

Byl to zdlouhavý a bolestivý proces, a proto jsem se rozhodla, že vám to ulehčím a všechny své poznatky shrnu do PRAKTICKÉHO A SROZUMITELNÉHO ONLINE KURZU po kterém se budete moci směle pustit do světa fotografie. Ať chcete fotit rodinu, produkty na sociální sítě nebo třeba lifestyle fotky na blog.

---------------------

OBSAH KURZU:

VÝBĚR TECHNIKY • JAK SE ZORIENTOVAT V NABÍDCE OBJEKTIVŮ 
• ZÁKLADY NASTAVNÍ FOTOAPARÁTU • DRUHY KOMPOZIC A FOTEK
• PRÁCE SE SVĚTLEM A PROSTŘEDÍM • EDITOVACÍ NÁSTROJE
• KDE A JAK SEHNAT MODELKY? • BUDOVÁNÍ PORTFOLIA
• ZÍSKÁVÁNÍ NOVÝCH KLIENTŮ 


📷 VÝBĚR TECHNIKY 

Výběr správného foťáku a objektivů je pro mnohé noční můrou. Všechna ta čísla a písmena jsou pro nás nečitelná a často vlastně vůbec nevíme, co znamenají. Srozumitelně vám pomohu se v široké nabídce fotoaparátů zorientovat a vybrat foťák, který bude vhodný pro vaše finanční možnosti a zároveň s ním nafotíte, co budete potřebovat. 


🎥 JAK SE ZORIENTOVAT V NABÍDCE OBJEKTIVŮ 
Slova jako ohnisková vzdálenost či světelnost jste už slyšeli, ale vlastně moc nevíte, co si s nimi počít? Lidsky vám vysvětlím, co různé metriky znamenají a jak selským rozumem vybrat vhodný objektiv s příklady fotek, které s nimi nafotíte. Nebudete tak muset kupovat a nosit několik různých objektivů, ale vybereme pro vás ten hlavní, který bude nejlepší kámoš na míru těm fotkám, které chcete fotit. 


🔆ZÁKLADY NASTAVENÍ FOTOAPARÁTU
Foťák už doma máte, ale fotíte na "auto", protože si moc s dalším nastavením nevíte rady? Poradím vám, jak jednoduše ovlivňovat míru rozmazaného pozadí či jaké principy stačí ovládat, abyste mohli fotit na manuál s jakýmkoli foťákem :-)


🖼️ DRUHY KOMPOZIC A FOTEK
Čím se liší technika a nastavení foťáku při focení portrétu, detailu jídla, krajinky či sportu? Provedu vás základními kompozicemi a o každém typu fotografie si řekneme, na co je při focení daného žánru důležité myslet. Bude z vás univerzální fotograf!

💡PRÁCE SE SVĚTLEM A PROSTŘEDÍM 
Nemáte k dispozici ateliér a nechcete tahat těžká světla na každé focení? Naučím vás, jak pracovat s denním světlem, jeho odrazy, dokonce jak využít stíny ve svůj prospěch. Všechno z ruky, bez stativu a světel. 

🎨EDITOVACÍ NÁSTROJE
Jak mezi nepřeberným množstvím editovacích nástrojů vybrat ten správný? Co od kterého nástroje můžete očekávat, jaké nabízí možnosti a kam můžete fotku díky editům posunout?


💃KDE A JAK SEHNAT MODELKY?

Klienta máte, dokonce i produkty, potřebujete ale figuranty? Ukážeme si, jak sehnat modelky zdarma či zalevno a ještě si při focení užít spoustu legrace!


📕BUDOVÁNÍ PORTFOLIA
Chytrá a důstojná práce s nafoceným materiálem je důležitá část fotografova self-proma, na kterou se často zapomíná. Poradím vám tipy a triky, jak efektivně budovat portfolio a jak ho sdílet a uchovávat online, aniž byste trávili hodiny a hodiny stavěním svého webu.  

👔ZÍSKÁVÁNÍ NOVÝCH KLIENTŮ
Jste na začátku své fotografické kariéry a tápete, kde sehnat prvního klienta? Nebo chcete své portfolio rozšířit o nové klienty? Poradím vám místa, kde je po fotkách neustále poptávka a také jak využít různých online kanálů správně tak, aby vám přinesly nové zakázky. 

Doprovodné fotky

  • 6rhsunlb5f6zu9v-snimek-obrazovky-2020-08-30-v-17-12-15.jpg
  • 2nxldpb29stwjdl-snimek-obrazovky-2020-08-30-v-17-14-08.jpg
  • 6s7ehtmluj21jv3-snimek-obrazovky-2020-08-30-v-17-17-06.jpg
  • 51zncteps2178co-snimek-obrazovky-2020-08-30-v-17-18-09.jpg
  • 7knmcarothnzvt5-snimek-obrazovky-2020-08-30-v-17-17-27.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.