Kurz pro šťastné a svobodné nohy

7835420-screenshot_5.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

O čem kurz je?

 • Vyrobíte si vlastní barefoot sandály na míru.
 • Dozvíte se, jak na tom vaše nohy jsou.
 • Naučíte se vše o zdravé chůzi a odhalíte tajemství přirozeného běhu.

Proč jsme se rozhodli udělat tento kurz a co si z něj odnesete?

Chůze naboso je pro tělo přirozená, stimulující a návyková zároveň. Cítit skutečnou zemi pod nohama, trávu, kamínky, vodu. Kdybychom to měli shrnout do jednoho spojení, byl by to „pocit svobody“.

Od dětství jsme zvyklí uzavírat se do bot se silnou podrážkou a úzkou špičkou, čímž se zcela izolujeme od členité země, po které kráčíme. Přitom právě hluboká citlivost chodidla (propriocepce) nás učí pracovat se svaly celého těla, zlepšovat rovnováhu, či stimulovat celý organizmus díky reflexním bodům.

Na našem kurzu zažijete změnu, která Vás posune do zcela nové úrovně vnímání vlastního těla. Pochopíte vliv chodidla a chůze na celý pohybový aparát a celkové zdraví, tedy i bolesti - zad, ploché nohy, haluxy, dysfunkce imunitního systému a další civilizační potíže.

Naučíte se, jak dělat malé změny, které povedou k přirozené nápravě nevhodných pohybových stereotypů.

Mottem našeho kurzu je „Zdravé nohy od jara až do zimy!“

Proto jsme pro Vás a Vaše nohy připravili unikátní spojení Happyfoot workshop tvořivé dílny na výrobu vlastní obuvi přesně na míru a Kurzu zdravé chůze a práce chodidla, jehož součástí je individuální diagnostika a poradenství. Praktické tipy, informace a cvičení pro zdravé pohybové ústrojí. A na závěr odhalíme tajemství techniky běhu.

Dopolední část kurzu je věnovaná společné výrobě minimalistických barefoot sandálů, které můžete nosit celoročně a to jak venku tak doma. K dispozici bude kvalitní podrážkový materiál a vyberete si z pestré škály barev tkaničky pro úvaz.

Barefoot sandály umožní Vašim nohám volně dýchat. Tenká a odolná podrážka ochrání nohu i na náročném povrchu jako je štěrk nebo horký asfalt. Zdravější chůze si tak budete užívat v přírodě i ve městě. Happyfoot sandály jsou ideální i pro barefoot nadšence začátečníky, kteří si na bosou chůzi teprve zvykají.

Po obědové přestávce navážeme kurzem zdravé chůze, kde se budeme učit vnímat tělo a pracovat s ním. Zařadili jsme témata, která se týkají všeho, co souvisí s nohami a chůzí:

 • základy zdravé chůze, práce chodidla a celkový vliv na držení těla,
 • chůze do/ze schodů, po rovině,
 • cviky na chodidla do práce i na doma, automasáž chodidel,
 • mýty v oblasti obouvání a negativní vlivy klasické obuvi,
 • rady jak vybírat vhodnou obuv pro děti a dospělé.

Součástí kurzu je individuální poradenství a diagnostika na podoskopu, spojená s korekcí a doporučením. Právě zde pochopíte, proč máte ploché nohy, nebo proč Vás bolí kolena při běhu. Od lektora dostanete přímou zpětnou vazbu a odpovědi na zvídavé otázky.

Na závěr jsme pro zájemce připravili kurz techniky běhu, díky kterému uběhnete více kilometrů s větší lehkostí. Vhodné pro bosonohé i obuté běžce. Po této části si běhání zamilujete, protože se stane vaší součástí.

Budeme se společně bavit, učit, tvořit a diskutovat na témata, která zajímají každého z nás.

Přijďte na kurz, po kterém každý Váš krok bude postupným návratem k zdravému a spokojenému tělu.

AŤ JSOU VŠECHNY NOHY ŠŤASTNÉ!

Doprovodné fotky

 • 1928100-kurz-chuze.jpg
 • 3409580-kontrola-na-podoskope.jpg
 • 9n2tl3ohmpg-mg-0040.jpg
 • 35022etnacr-mg-0046.jpg
 • 8t0ookko9be-mg-0104.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.