Kurz mongolské kaligrafie: písmo, jak ho neznáte

4gxyjzecvbi657p-2022-09-30-11-13-51.jpeg

Fux Karachovič

Jsem mongolský kaligraf, ale pocházím z divokých stepí Opavska. Tomuto starému umění se věnuji přes deset let – krásnější písmo nenajdete a proto to pro mě byla Více o lektorovi »

351byh7t14phgfn-image-1-1.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Jaké písmo poznáte? 

Není to japonština ani čínština. Je to shora dolů psaná mongolština – jednoduché a zároveň nádherné písmo, které je chráněné organizací UNESCO.

Co se naučíte? Co je potřeba mít s sebou?

Naučíte se základy písma:

  • Základní principy
  • Tahy
  • Písmena

Zjistíte, jak vypadá písmeno zub, bříško a koruna. Ukážeme si jak se štětcem pracovat, jak hýbat rukou, aby tahy byly jasné a pevné. Na konci si odnesete svůj výtvor na rýžovém papíru.

Pracovat budeme s papírem, tuší, vodou a štětcem. Vše pro vás připravím, takže si nic z toho nemusíte shánět. Doporučuji přijít v tmavém oblečení, protože tuš někdy nezůstane jen na papíře.

Pro koho je kurz?

Kurz je pro všechny – přijďte a budeme tvořit.

Kdo vás bude učit?

Říkají mi Fux Karachovič a jsem Čech, který se zamiloval do mongolské kaligrafie. Tomuto skvělému písmu se věnuji už deset let. Vystavuji v Čechách i Mongolsku ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR a Mongolska. Jako první cizinec mám také výstavu v centru Mongolské kaligrafie.

Maximální kapacita kurzu

Na kurz se vejde maximálně 12 účastníků. Díky tomu budu mít dost pozornosti pro každého z vás. Pokud je kurz už plný, mrkněte se na další vypsané termíny.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.