Kreativní „sebe-coaching“ Neurographica

39ldkkxvk93xu4a-moje-foto-do-kontakt-yveta-del-mar.jpeg

Yveta del Mar

Baví mě pracovat s myslí a bořit její hranice. Ale zároveň při tom nezapomínat na tělo, a používat způsoby k jeho hlubokému uvolnění. Jako lektorka, terapeutka, Více o lektorovi »

39ldkkxvk93xu4a-moje-foto-do-kontakt-yveta-del-mar.jpeg

Yveta del Mar

Baví mě pracovat s myslí a bořit její hranice. Ale zároveň při tom nezapomínat na tělo, a používat způsoby k jeho hlubokému uvolnění. Jako lektorka, terapeutka, Více o lektorovi »

282ngrq0ffis7gj-adobestock-485323300-1.jpeg
Bude upřesněno, Praha (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Poznámka k termínu

Also in English. / También en espaňol.

Věnuji se kreativním terapeutickým metodám, které laskavou, nenásilnou formou pomáhají vrátit se do vlastního středu, a vidět tak svou jedinečnost a originalitu.

Kouzlo Neurographicy spočívá v tom, že tuto kreativní techniku je možné použít jako určitý „sebe-coaching“.  Během kurzu vás naučím jednotlivé kroky, které můžete následně používat i sami. Skvělé je, že na kurzu nemusíte nutně nahlas sdílet téma, které si chcete vyřešit. Ať jde o vnitřní konflikt, trauma, myšlenkový chaos, bolest či obyčejnou nervozitu. Vše proběhne klidnou, jemnou formou, aniž by vyprávěním a prožíváním situací docházelo ke stresu v nervovém systému či re-traumatizaci. Pokud ale někdo chce sdílet, je to v naprostém pořádku.

Celý proces vede nejen k uvolnění emoční zátěže, zažitých myšlenkových programů, nevědomých spouštěčů vašeho myšlení atd., ale také k přeměně vnímání určitých situací a zážitků.

1. Co je to vlastně NEUROGRAPHICA? (čti /neurografika/)  

Jde o speciální techniku abstraktní kresby s použitím barev. Je postavena na vědeckém základu a do detailu propracovaná psychology. Vychází z faktu, že ruka a mozek jsou propojeny a spolupracují, jinak bychom nebyli schopni se dotknout, nebo zvednout předmět před námi. Neurographica tohoto spojení využívá k uvolnění a přesměrování navyklých myšlenkových vzorců, které často souvisí s negativními emocemi. Postupně dochází k propojování vědomí s podvědomím a v mozku se aktivují nová spojení mezi neurony. Následně se nám otevírají nečekané možnosti, jiné úhly pohledu a kreativní řešení.

2. Jak kurz probíhá?

  • Kurz probíhá v menší skupině max. do 10 účastníků, aby všichni měli možnost naučit se techniku správně, a případně se na vše zeptat. 
  • Jde o snadno použitelnou metodu, kterou se se mnou během několika hodin naučíte. Na začátku vám blíže vysvětlím, jak to celé funguje, a provedu vás jednotlivými kroky, které mají jasnou posloupnost.
  • Nebojte se, není třeba umět malovat ani kreslit. :-)

  • Můžete si určit záměr, situaci nebo téma, které byste rádi vyřešili. Nicméně není nutné to nahlas sdílet s lektorem či ostatními. Samozřejmě pokud budete chtít, směle do toho!

  • Kurz je vhodný pro ženy a muže jakéhokoliv věku. Děti jsou vítány, ale doporučuji až od 6-ti let.

  • Dle společné dohody uděláme pauzu na pití a malé občerstvení.

3. V čem vám Neurographica může pomoci?

  • Je to jedinečný způsob, který můžete aplikovat v jakékoliv životní situaci, ať jde o cokoliv, co je uloženo ve vašem podvědomí a nedělá vám dobře.
  • Soustředěním se pouze na kresbu necháte negativní emoce na papíře a uvolníte se.
  • Užijete si radost z tvoření.
  • Získáte klíč ke kreativnímu a originálnímu pohledu na svět a ke zdroji uvnitř vás.

4. Potřebujete něco s sebou?

Veškeré psací potřeby, barvy, pastelky i papíry budou k dispozici na místě.

Po kurzu vám pošlu přehledný NÁVOD s jednotlivými kroky, abyste ho mohli kdykoliv použít.

A kromě toho, co jste vytvořili, si odnesete i malý DÁREK. :-)

Těším se na vás,

Yveta

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.