Jak vytvořit vlastní webové stránky

8705460-fotka-lektora.jpg

David Rektorys

Jmenuji se David Rektorys a věnuji se různým lumpárnám, které by se daly popsat jako podnikání. Mám na triku už pár úspěšných projektů a pracuji na spoustě Více o lektorovi »

1748900-5507700-intro-obrazek.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Naučte se rychle a jednoduše vytvářet vlastní webové stránky!

Tento kurz Vás naučí kódovat si vlastní webové stránky a publikovat je na internetu. Během několika hodin si z kurzu odnesete své první vlastní webové stránky. Na tomto kurzu se naučíte, že vytváření vlastních webů pomocí psaní kódu je jednoduché a efektivní.

Budeme používat jednu z nejznámějších a nejoblíbenějších knihoven pro tvorbu vlastních webů – Bootstrap. Tento nástroj vám umožní vytvářet moderní a responzivní weby pro všechny potřeby – od malých osobních či klubových stránek, přes firemní webové prezentace, až po složité aplikační nástroje. Představte si Bootstrap jako knihovnu plnou kódu, pomocí které můžete vytvořit cokoliv, aniž byste museli limitovat své požadavky na výsledný vzhled Vašeho webu. Na rozdíl od například Wordpressu Vás nijak neomezuje v otázkách Vaší kreativity – všechno od grafiky, vzhledu, funkčnosti a mnoho z moderních funkcí dělá za Vás automaticky.

Obsah tohoto kurzu:

 1. Základní představení HTML a CSS
 2. Co je Bootstrap, k čemu slouží a proč ho používat
 3. Začínáme vytvářet svůj první web
  • Hlavní menu
  • Text, obrázky a tlačítka
  • Responzivní obsah
  • Ikony
  • Posuvník (Slider)
  • Modální okna
  • Další kontrolní prvky
 4. Publikujeme na internetu
 5. Otázky

Co si z kurzu odnesu?

Své vlastní první plně funkční a responzivní webové stránky, vytvořené podle nejnovějších webových standardů. Responzivní znamená, že se správně a efektivně zobrazují jak na velkých monitorech (stolní počítače), tak na tabletech, noteboocích, smartphonech a prostě jakémkoliv zařízení. Naučíte se, jak vytvářet další webové stránky podobným způsobem. Také probereme základy HTML a CSS, ukážeme si, k čemu slouží a jak se používají. V neposlední řadě se dozvíte spoustu informací o profesionálním webdesignu.

K čemu mi tenhle kurz bude?

Pokud chcete unikátní web, který bude plně responzivní a připravený plnit úlohu například profesionální firemní webové prezentace, nebo malého a jednoduchého webu (například pro potřeby prezentace Vaší osoby, klubu, nebo jiného uskupení), pak je to přesně kurz pro Vás. A také je samozřejmě určen všem, kteří se chtějí naučit základy knihovny Bootstrap.

Pro koho je tento kurz vhodný?

Pro kohokoliv, kdo potřebuje rychle vytvořit jednoduché responzivní webové stránky. Může se jednat o majitele malé firmy, studenty, maminky na mateřské, nebo zaměstnance, kteří dostali za úkol vytvořit své firmě webové stránky. Kurz Vám také dá základní informace, jak začít s tvorbou webových stránek jako profesionální vývojář. Rozhodně si rozšíříte obzory, a pokud jste žádné webové stránky nikdy nevytvořili, pak se bude jednat o zásadní vykročení z Vaší komfortní zóny.

Co je Bootstrap a k čemu slouží?

Bootstrap je sada nástrojů, která slouží k tvorbě moderních, responzivních a efektivních webů. Jedná se o nejoblíbenější knihovnu současnosti. S Bootstrapem lze vytvářet stavební bloky velmi sofistikovaných webů, aniž by člověk musel znát aktuální trendy webdesignu.

Jak se tento kurz liší od tvorby webů ve Wordpressu?

Wordpress je redakční systém, který Vám sice zjednoduší práci s webem, ale zároveň limituje Vaši kreativitu a schopnost vytvořit si web úplně od nuly, aby přesně vyhovoval Vašim představám. Bootstrap je knihovna plná kódu, pomocí kterého můžete vytvořit cokoliv, aniž byste museli limitovat své požadavky na výsledný vzhled Vašeho webu. Na rozdíl od Wordpressu Vás nijak neomezuje v otázkách Vaší kreativity – všechno od grafiky, vzhledu, funkčnosti a mnoho z moderních funkcí dělá za Vás automaticky.

Takže se budeme učit programovat?

Ano. Nejde sice o klasické náročné programování, ale ano, budeme psát vlastní kód, kterým Váš první web vytvoříme. Psaní HTML a CSS kódu je velmi jednoduché a brzy se do něj dostanete.

Co budu na kurzu potřebovat?

Dvě věci - vlastní notebook a program k editaci kódu. Doporučuji Notepad++, který si můžete zdarma stáhnout zde http://download.cnet.com/Notepad/3000-2352_4-10327521.html. Pokud máte Mac, můžete použít například Atom (https://atom.io/)

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.