Jak si užít vážnou hudbu 1.díl

9156590-portret.jpg

Ilona Červená

V dětství a mládí jsem měla jednoho velkého koníčka – hru na klavír. Jednoho dne jsem zjistila, že ačkoli hraji slušně na klavír, poslech složitějších děl je Více o lektorovi »

20140415-221608-img-5556.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 16 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Kurz je určen lidem, kteří poslouchají vážnou (správněji klasickou) hudbu jen příležitostně a tuší, že poslech této hudby může přinášet mnohem hlubší prožitky. 

Z vlastní zkušenosti vím, že proniknout do klasické hudby může být docela těžké. Nejtěžší ovšem je vůbec přijít, jak na to.
Domnívám se, že mně se to z velké míry podařilo a ráda se tak podělím o své zkušenosti i s vámi. Věřím, že díky tomu sami poznáte, že to ve skutečnosti tak těžké není - většina účastníků kurzu překvapila sama sebe nečekanými pokroky.

Praktické rady pro poslech skladeb jsou vysvětleny hrou na klavír a poslechem nahrávek. Rozbor u klavíru mnohdy pomůže dostat se do „nitra“ skladby.

Na tento díl navazují další tři:

Cyklus těchto hudebně vzdělávacích pořadů má za cíl nejenom naučit se vnímat a užít si i složitější skladby, ale i rozšíření všeobecných znalostí o klasické hudbě – tedy pomoci účastníkům kurzů stát se fundovanými posluchači klasické hudby nejen doma, ale i na koncertech.

 

Upozornění: Celý cyklus budu opakovat zase až za rok.

Doprovodné fotky

  • 20140415-221606-foto2  klavir.JPG

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.