Jak na online vysílání zdarma – webinář krok za krokem

3437uvogdu4-profilove-foto.jpg

Petr Soukup

Radiově řízené modely a investování jsou pro mě velikým koníčkem. Řídím prakticky všechno, co se řídit dá – letadla, vrtulníky, lodě, auta, ponorky a odvětví Více o lektorovi »

8zxbspip3q9b4jh-webinar-yt.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

S příchodem pandemie Covid-19 vyvstává nutně otázka, jakým způsobem přesunout co nejvíce našich aktivit do on-linu. Zda-li dočasně nebo trvale zatím nikdo neví, každopádně dříve nebo později narazíme na potřebu odvysílat nějakou svoji presentaci online. Zatímco pro náhradu osobního kontaktu s kolegy či přáteli a naší vzájemné interakce dvou či více osob sáhneme neomylně po technologiích jako Skype, WhatsApp, Hangouts atd. a jednoduše vytočíme videokonferenční hovor.

Ale v okamžiku kdy chcete světu něco sdělit a chcete uskutečnit online vysílání pro více lidí, třeba se sdílením obrazovky vašeho počítače, ideálně zdarma a bez nutnosti instalování nových programů pro vaše klienty, máte před sebou poměrně složitý úkol zorientovat se v nemalé nabídce možností. Najít tu vyhovující a zrealizovat s její pomocí svoje první online vysílání nemusí být pro každého úplně jednoduché.

V rámci tohoto kurzu vám předvedu řešení, které splnilo mé požadavky a ukážu krok za krokem jak na YouTube nebo Facebooku takové vysílání zrealizovat.

Výhody tohoto řešení:

  • vysílání zdarma pro neomezený počet účastníků
  • sdílení obrazovky vašeho počítače
  • sdílení obrazu z webkamery
  • posluchač nemusí nic instalovat a může sledovat vysílání na počítači nebo chytrém telefonu
  • možnost předtočení částí, nebo celého webináře
  • vzájemná komunikace pomocí chatu

 

Použité vysílací studio je jako otevřený vysílací systém celý zdarma, umí toho samozřejmě mnohem více a nehrozí, že by některé jeho funkce byly zpoplatněny.

Mezi jeho možnosti můžu zmínit třeba prolínání vámi definovaných scén, modifikace střihových efektů, vysílání více scén v jednom obraze: typicky obraz vaší kamery v rohu obrazovky a sdílení plochy počítače ve zbytku obrazovky atd. Takže se nemusíte bát, že přijmutím tohoto řešení budete omezováni do budoucna v kreativitě a profesionalitě vašich presentací.

Cílem tohoto kurzu je poskytnout základy nutné k realizování vašeho prvního vysílání.

Samotný kurz je vysílán přesně popisovaným způsobem na YouTube, takže k jeho sledování není potřeba nic instalovat. Součástí kurzu je dokument s jednotlivými kroky, které vedou k zahájení vysílání. Není jich zrovna málo a tak pokud nevysíláte denně, tak se takový seznam hodí mít před sebou při každém vysílání.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.