Idiomy v angličtině? No problem!

874nlt5u7v3-7jnu9uir111-ja.jpg

Tereza Majzlíková

Můj příběh začíná na Slezské univerzitě studiem Filologie Italského a Anglického jazyka. Pokračuje studiem v Turíně a Římě, kde se mi doslova otevřely nové Více o lektorovi »

874nlt5u7v3-7jnu9uir111-ja.jpg

Tereza Majzlíková

Můj příběh začíná na Slezské univerzitě studiem Filologie Italského a Anglického jazyka. Pokračuje studiem v Turíně a Římě, kde se mi doslova otevřely nové Více o lektorovi »

6y5kcg7lqhb-navrh-bez-nazvu-1.jpg
Příjemná a pohodová kavárna Mám kafe!, Spytihněvova 5, Praha 2 (tram Svatoplukova nebo Nuselské schody, metro C Vyšehrad), Praha (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

 

Idiomy jsou ustálená slovní spojení, která mají obrazný význam a nedají se přeložit doslovně. V angličtině i v češtině jich máme spoustu. Řeknete-li cizinci, který se učí češtinu, ať kápne božskou, nebude rozumět co po něm vlastně chcete. To stejné se může stát i vám, dostanete-li se do kontaktu s anglickým rodilým mluvčím. Pokud ovšem nenavštívíte tento kurz... :-) Z kurzu si odnesete materiály a nově nabyté vědomosti si tak budete moct kdykoliv osvěžit.

Pro koho je kurz určen?

  • Pro všechny, kteří se učí angličtinu a nebaví je drtit se slovíčka doma, sám a z knížek. Chtějí se u toho bavit, konverzovat, hrát si, smát se. Garantuji Vám, že při interaktivním studiu se nové vědomosti dostávají do hlavy mnohem snadněji.

  • Pro ty, kteří chtějí/potřebují obohatit svou slovní zásobu o idiomy, aby více rozuměli rodilým mluvčím a jejich mluvená angličtina nepůsobila jako okopírovaná z učebnice.

ATTENTION! KURZ JE VHODNÝ POUZE PRO TY, KTEŘÍ V ANGLIČTINĚ DOSÁHLI MINIMÁLNĚ ÚROVNĚ B1. Doporučuji i úrovni B2 - hlavně těm, kteří cítí, že v idiomech mají mezery.

Pro začátečníky v angličtině (A1, A2) by mohl být kurz příliš složitý, pokročilejší (C1 a dále) už by se naopak mohli nudit.

Nevíte, jestli spadáte do úrovně B1 nebo B2?

Může Vám napovědět online test.

B1 - středně pokročilý

Dokáže téměř bez námahy komunikovat o tématech z každodenního života v různých časových rovinách - ví jak vyjádřit minulost, přítomnost i budoucnost. Umí si v jazyce poradit s většinou událostí, které nastanou při cestování, v obchodě, restauraci,..Dokáže povídat o svých zážitcích, plánech, umí alespoň stručně vyjádřit své názory.

B2 - Vyšší středně pokročilý

Plynule a spontánně se účastní hovoru, téměř vždy rozumí rodilým mluvčím. Umí vyprávět nejen o svém každodenním životě, ale také o abstraktních tématech. Umí se účastnit diskuze, vyjádřit výhody a nevýhody.

Stále tápete nebo máte otázky? Napište mi, budu se těšit!

Více o mně, o mých kurzech a blog najdete na www.manoatulipano.cz.

 

 

Doprovodné fotky

  • 4p1ora7jxtj-between-a-newly-married-couple-he-honey-let-s-hit-the-road-i-am-bored-here-in-your-parent-s-house-she-already-seeing-red-are-you-pulling-my-leg-we-just-moved-in-mum-has-always-said-i-bet-on-the-1.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.