Harmonizační procházka s koněm

1ywb6wwlrd0yfc9-profilovka.jpeg

Kateřina Vítková

Vzdělávání je mým motorem. Živí mě jak profesně, tak je pro mě motivací se neustále posouvat. Prvních 20 let života se můj život točil kolem zvířat, aby pevně Více o lektorovi »

1ywb6wwlrd0yfc9-profilovka.jpeg

Kateřina Vítková

Vzdělávání je mým motorem. Živí mě jak profesně, tak je pro mě motivací se neustále posouvat. Prvních 20 let života se můj život točil kolem zvířat, aby pevně Více o lektorovi »

7fi9a8itgp3t7w5-obrazek-whatsapp-2024-03-26-v-13-13-50-b4b5c591.jpeg
Okrouhlo Zahořany, Praha - Západ, Praha (mapa)

Kurz je individuální

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Pro koho je určena?

Pro všechny, kdo si chtějí vyhradit čas pro sebe a odpočinout si od každodenních starostí. Pro ty, pro něž je pasivní meditace obtížná a chtějí zkusit aktivní. Pro ty, kteří se nacházejí ve složitější životní situaci a potřebují se z toho vypovídat a nahlédnout na situaci z jiné perspektivy. Pro všechny věkové kategorie bez ohledu na předchozí zkušenosti s koňmi. Je dobré být v kondici, abyste ušli cca 3 km kopcovitým terénem. Náročnost procházky lze individuálně upravit dle vašich možností. 

S sebou: vhodné oblečení do přírody, dle aktuálního počasí, podmínkou jsou pevné uzavřené boty

Jak to probíhá?

Po příjezdu na statek a vzájemném představení si dáme chvilku na naladění se na sebe a záměr společné procházky a krátké dechové cvičení. Pak spolu vyrazíme do výběhu seznámit se s našimi koňmi a s pravidly pohybu kolem nich a manipulaci s nimi. Poté se vydáme, s jedním koněm na vodítku, na okruh krásnou přírodou v okolí našeho statku. Po cestě vám nabídnu několik aktivit, s ohledem na vaše téma či záměr. Koně povedete, popasete, podrbete, pomazlíte, cokoliv, co vám bude příjemné. Průběžně budeme reflektovat co se děje teď a tady a jak tuto zkušenost přenést do vaše běžného života.

Jak to funguje?

Koně jsou přirození léčitelé. Jejich klidná přítomnost má na člověka pozitivní vliv – pokud tedy zrovna nejste alergičtí či netrpíte extrémním strachem z koní. Mají schopnost harmonizovat náš nervový systém a ulevit nám od stresu a nepohody. A podobně blahodárný vliv na nás má i pobyt v přírodě. Harmonizační procházky spojují benefity obojího. Zážitek spolubytí a manipulace s tak velkým zvířete jako je kůň navíc zvyšuje vaše sebeuvědomění a zaměření mysli na tady a teď.   

Co si klienti obvykle odnáší?

  • Pocit klidu
  • Více vyrovnanosti
  • Intenzivní prožitek blízkosti s koněm
  • Odstup od svých starostí, který jim umožňuje lepší náhled na situaci
  • Větší kontakt se sebou

Průvodkyní koňským světem vám budeme já a moje mnoholetá kamarádka Danny, 14letá klisna plemene welsh cob. Danny provází zájemce o osobní rozvoj již více než 6 let a má za sebou odpracované stovky hodin na našich kurzech, pobytech, táborech i v individuálních lekcích. Miluje mrkev a drbání na bříšku.

Víš, že Kateřina vede také tyto kurzy?

Víš, že Kateřina vede také tyto kurzy?

Doprovodné fotky

  • 1swdc2uq613dfhz-img-4028.jpeg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.