Co mi chtějí sdělit mé sny?

20120901-230839-P1150825.JPG

Jaroslava Dvořáková

Jsem terapeut, psycholog a lektor měkkých dovedností. Školím témata z oblasti komunikace, zvládání stresu, duševní hygieny apod. Pořádám semináře pro lidi z Více o lektorovi »

20130515-154649-vetvicky.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

„Nevyložený sen je jako nepřečtený dopis.“ – C.G.Jung

Každou noc k nám přicházejí sny, aby nám svou symbolickou řečí sdělovaly přirozenou pravdu o nás. Jsou nestranné, nezkreslené, velmi výmluvné a snaží se vyjádřit něco, co člověk na povrchu neví a čemu nerozumí. Sny nám svým obrazovým jazykem sdělují, jak se opravdu máme, jací opravdu jsme – co se nám daří, co nám naopak nejde, co nám schází… Ukazují nám jiný úhel pohledu při našich rozhodováních.

Sny zcela přirozeně patří k našemu životu. Jsou období, kdy se s nimi zcela míjíme, máme počit, že snad se nám nic nezdá. V dalších obdobích se zcela spontánně vynořují a dokonce nás svými sděleními budí v noci ze spánku a dožadují se pozornosti. Toto nastává v období významných změn v životě člověka, dále v obdobích vážných vnitřních konfliktů, v obdobích závažných rozhodnutí či nějakého trápení.

Přírodní kultury – američtí indiáni, původní australští domorodci, Eskymáci vždy věnovali snům značnou pozornost a každé ráno si vyprávěli své sny. Pojďme si vyprávět, co se nám zdálo a ptát se, co to asi může znamenat…

Na kurzu se dozvíme:

  •  co nám naše sny říkají a zda mají vůbec nějaký smysl,
  •  jak si zapamatovat své sny,
  •  jak s nimi pracovat, abychom svým snům rozuměli,
  • proč se nám opakují i mnoho let stejné sny,
  • ohlašují sny budoucí události?
  • proč se nám zdají strašidelné sny – noční můry,
  • co znamenají konkrétní sny účastníků

„V životě se mi zdály sny, které pak se mnou navždy zůstaly a změnily mé myšlení; procházely mnou znovu a znovu jako víno vodou a změnily barvu mé mysli…“ – CH. Bronteová

Tento nádherný citát naznačuje mé zaujetí a okouzlení sny. O sny se zajímám dlouhých 13 let a i po této době jsou stále ve středu mého zájmu. Kdysi dávno mě zvláštní a významné sny dovedly k velkým životním změnám, ke studiu vysoké školy… Pojďme si tedy o nich povídat!

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.