Cesta k přítomnosti

6707700-ja.png

Michal Krhut

Už dlouhé roky mě nesmírně baví a naplňuje pracovat na sobě. Překonávat různé neduhy z minulosti, poznávat se a postupně odkrývat, kdo vlastně jsem. :) Trvalo Více o lektorovi »

3bfbtj8q53s-63602575302670104382666162-awareness.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Naše mysl je náš největší dar. Ale jak to tak bývá, ty největší dary mohou být i největší prokletí, když se nepoužívají správně.

Znám spousty lidí, kteří i celé roky litují okamžiků, které už jsou dávno pryč. Jedna malá chybička je tak trápí po velmi dlouhou dobu. Mám i přátele, co se neustále bojí toho, co by mohlo nastat. Co když mi šéf nedá dovolenou? Co když ta slečna moje pozvání na rande odmítne? Co když se zraním, až se konečně odhodlám naučit se lyžovat?

Spousta lidí umí být tak dokonale ve své hlavě, že už ani nejsou přítomní, neustále jim to "šrotuje", jejich mysl jim vypráví příběhy, jeden za druhým, neustále. A ti buď ani neví, že je něco špatně, nebo neví jak to zarazit. Ztišit. Jak si alespoň na chvíli vyčistit hlavu. 

Určitě jste někdy alespoň na chvíli zažili ten krásný pocit, kdy čas plyne jak vítr a vy se něčím skvěle bavíte. Stává se to často při hře, milování, při sportu nebo když děláte něco, co vás opravdu baví. Ten stav uvolnění, kdy se mysl ztiší a vy jen tak jste. Jste do něčeho tak zabraní, že nemáte ani pomyšlení na nějaké obavy a starosti, které ani nikdy nemusí nastat. 

Tomuto stavu se říká Plynutí, Flow a je to pro nás, ač je to možná k neuvěření, naprosto přirozený stav. A o něm si budeme povídat. Nabídnu vám praktické tipy, které mi pomáhají zbavit se nadvlády mysli a jen tak být v přítomnosti. Dá se to trénovat i naučit, dokážeme to všichni. :) 

Kurz je určený spíše pro lidi, kteří ještě nemají moc zkušeností s meditací a s vědomou prací se sebou, ale vítání jsou všichni. Přijďte pobýt a popovídat si o životě. Jak se z něj více radovat a jak ho více vnímat. Srdcem, né hlavou.  

Na kurz nic nepotřebujete, přineste jen sebe a dobrou náladu. :) Povídání bude tak na hodinku, možná hodinku a půl. Těším se na vás!

Doprovodné fotky

  • 3jj1k4t2snn-too-many-thoughts.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.