Asertivita jinak

20130628-014931-2010-leden-jen-tak.jpg

Ivana Feliciani

Od dětství mne provází knihy a informace a ty mne postupně vedly  k práci lektorky, k psychologii, vzdělávání, prozkoumávání  mezilidské komunikace, krizové intervenci a  k tradiční čínské medicíně, která  najednou vše Více o lektorovi »

8308800-obrazek-ruce.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Málokteré slovo získalo tak mnoho různých významů  a tak mnoho nepochopení jako asertivita.. Často se stala jen další technikou v rukou agresorů. Asertivita je hlavně daleko více než jen soubor technik, je to dlouhá cesta k nenásilné, emočně inteligentní komunikaci s lidmi - doma, v zaměstnání, kdekoli. Takové komunikace jsme schopni, když máme v pořádku sami sebe, své sebe vnímání, sebevědomí. Vyžaduje od nás, abychom se uměli přijmout takoví, jací jsme, ve světě, jaký je. Asertivní člověk se umí prosadit, ale ne na úkor druhých, umí předcházet kritickým situacím a zvládat je, když přesto přijdou.

Asertivitu nemůžeme omezit na naučení se technik, ty jsou jen nástrojem, který v určité situaci můžeme zvolit. Ochutnejte asertivitu, která obsahuje náš postoj a přístup k sobě i k ostatním lidemů 

Co můžete očekávat?

  • Podíváme se na to, co  znamená být asertivní, kde je asertivita použitelná a kde zakázaná, jak otevřená může být naše komunikace s druhými a jak zvládat jinakost.
  • Trochu  prozkoumáme sami sebe - k jakému chování máme  sklon, jaké spouštěče nás "startují" a jak se dobrat životního postoje - já jsem v pořádku a ty také.
  • Jak chápat asertivní práva, jak citlivě vyjádřit emoce - pozitivní i negativní, jak se bránit proti manipulaci a jak ji rozeznávat, jak vyjádřit sílu, nikoli agresi.

Co si vzít na kurz?

Svou odvahu podívat se sami na sebe, otevřenost a ochotu něco změnit, bude-li to užitečné.

Těším se na vás.

Doprovodné fotky

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?