Aby záda nebolela

20130628-014931-2010-leden-jen-tak.jpg

Ivana Feliciani

Od dětství mne provází knihy a informace a ty mne postupně vedly  k práci lektorky, k psychologii, vzdělávání, prozkoumávání  mezilidské komunikace, krizové intervenci a  k tradiční čínské medicíně, která  najednou vše Více o lektorovi »

7z2pm9u5hw7-of8ovz0.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

"Bolí mne záda", to je věta, se kterou přijde do ordinace lékařů mnoho pacientů. Bolest zad jsme označili jako civilizační problém, který podle lékařů tu a tam postihne až 80 % populace. V tradiční  čínské medicíně se uvádí, že dokonce až 90 % našich zdravotních problémů má své kořeny v páteři - včetně problémů psychických.  Proto, aby nás záda nebolela můžeme přitom udělat mnoho - jak preventivně, tak i když už nás opravdu něco bolí. 

Sama jsem po autonehodě s rodiči měla od dvanácti let bolesti zad - hlavně krční páteře, od puberty díky tomu migrény a bolesti hlavy, zhoršil se mi zrak. Postupně jsem vyzkoušela a testovala účinky různých cvičení, vystudovala školu tradiční čínské medicíny a hlavně začala pravidelně a správně cvičit. Výsledek - obejdu se bez brýlí, pryč jsou migrény a bolesti hlavy. Proto od roku 2009 dávám dál.

Co  se na kurzu naučíte: 

  • cviky, které jsou jednoduché, účinné, bezpečné, můžete je dělat kdekoli a bez pomůcek,
  • uvědomíte si souvislosti mezi páteři, vnitřními orgány a psychikou,
  • jak cviky provádět tak, aby skutečně fungovaly,
  • získáte odpověď na otázku, jak je možné, že i lidé, kteří aktivně sportují a cvičí, mohou mít bolavá záda,
  • odnesete si srozumitelný návod na sestavu cvičení, podle které můžete doma pokračovat,
  • vezmete zdraví zpátky do svých rukou, kam také patří.

Jak bude kurz probíhat

S minimem informací nezbytných pro pochopení v úvodu budeme hlavně cvičit a to tak, abyste se cviky naučili dělat správně a zakotvili si je do paměti těla. Prostor bude i pro diskuzi a otázky a pokud nám v tom nezabrání počasí, budeme cvičit venku.

Tomu by mělo odpovídat i oblečení - tedy volné a pohodlné včetně obuvi. K tomu přidejte dobrou náladu, ochotu investovat čtyři  a půl hodiny do své kondice a zdraví.

Těším se na Vás:)))  Ivana

Doprovodné fotky

  • 4j4y67vpv1o-p6200986.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?