61hpbd0nmhk-fotkamensi.jpg

Kristýna Klápová

Na Naučmese od 5. 3. 2019.

PhDr. Kristýna Klápová 

Jsem psycholog s vlastní terapeutickou praxí a více než patnáctiletou praxí v oblasti psychodiagnostiky, psychologického poradenství a vzdělávání lidí. Celý svůj profesní život se věnuji práci s lidmi. 

 

V současné době se zaměřuji nejvíce na poradenství a terapii orientovanou na řešení. Mnohokrát v životě jsem vyzkoušela, že jenom se pořád dokola probírat problémy je úmorné a většinou to nikam nevede Zaměřit se na hledání cesty ven je nejen příjemnější, ale hlavně přínosnější. Zabývat se problémy není totéž, co zabývat se jejich řešením, a ačkoliv příčiny problémů, které nás trápí, mohou být velmi složité, jejich řešení složité být nemusí.

Úspěšnějšímu a spokojenějšímu fungování nás všech může velmi napomoci, když známe zákonitosti mezilidských vztahů a osvojíme si příslušné dovednosti, třeba jak zvládat emoce u sebe i u druhých, jak s ostatními vhodně komunikovat, jak udržet sám sebe v pohodě a duševním zdraví. A právě na tyto zákonitosti a dovednosti jsou zaměřeny mé kurzy z oblasti psychologie. Věřím, že mohou být pro každého přínosem  jak v oblasti profesních, tak i rodinných vztahů.

Spíše než profesním zaměřením je mým koníčkem a životní nutností problematika výživy. Potřeby mé rodiny mě postupně dovedly k tomu, že o stravování s různými omezeními a vynecháním některých druhů potravin vím docela dost. Doma vaříme bez lepku, často bez mléka a i jiných problematických potravin. Jde to. A věřte, jde to zdravě a chutně. A jako psycholog vím, že vhodně zvolené a dobře zvládnuté stravování má značný vliv i na psychickou pohodu. Ráda se o své znalosti a zkušenosti podělím s tím, koho toto téma také zajímá.

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.