71iouzfwd5xcqnj-upravena-1.jpg

Karolína Nyitrayová

Na Naučmese od 31. 8. 2020.

Jsem psycholožka, koučka a lektorka. Pracuji s lidmi, kteří ví, že je důležité žít zdravě, ale nějak jim to nejde uskutečnit. Pomáhám jim najít co a jak změnit, aby dosáhli dlouhodobých výsledků, které jim umožní se cítit lépe, být zdravější a dlouhodobě si užívat svůj život i kariéru. 

Od roku 2011 jsem žila v Anglii, kde jsem na prestižních univerzitách vystudovala Psychologii (BSc Psychology, University of Bath) a poté i Veřejné zdraví (MSc Public Health,University of the West of England). Při studiu jsem byla hlavní koordinátorkou studentské linky bezpečí a zároveň dobrovolníkem v nízkoprahovém centru pro lidi se závislostmi na alkoholu a drogách. Mám mnohaleté zkušenosti z NHS (Anglického zdravotního systému), kde jsem postupně pracovala na klinice léčby chronické bolesti, klinice obezitologie a v komunitní psychiatrii. 


Vždy jsem se profesně zajímala o vztah mezi myslí, tělem a prostředím ve kterém žijeme. V roce 2017 mě však zdravotní problémy, které vyústily v operaci páteře, umožnily tento vztah osobně prozkoumat. Následná omezená mobilita a rekonvalescence mě přiměly zpomalit a zamyslet se nad tím co je pro mě v životě důležité. Přišla jsem na to, že jsem se celý život hnala za něčím co mi nebylo vlastní až mě to doslova stálo zdraví. 


Rozhodla jsem se tedy převzít za svůj život zodpovědnost, což pro mě znamenalo zjistit co doopravdy chci. Odešla jsem z práce, z Anglie, vše jsem prodala a s batohem na zádech jsem se vydala po stopách Buddhy v Nepálu a Severní Indii. Tam jsem se půl roku intenzivně věnovala meditaci a studiu tibetského buddhismu, jógy a ajurvédy. Kvůli COVID-19 jsem musela svou cestu předčasně ukončit a po devíti letech se letos v březnu vrátila zpět do Česka.


Nyní sídlím v Praze, kde se věnuji koučování a celostnímu zdraví. Má cesta mě přivedla k uvědomění, že klasické “self-help” programy, i když třeba založené na vědeckých poznatcích, jsou jakési “diety pro duši”; mají sice chvilkový přínos, ale v konečném důsledku často nepřináší dlouhodobé řešení. Proto pomáhám klientům najít řešení, které je v souladu s jejich osobností, hodnotami a je zakotvené v komplexnosti jejich životní situace. Ve své praxi propojuji vědecké poznatky západní psychologie a medicíny s vědomostmi z východních systémů a vlastní zkušeností. Při koučování vedu klienty k objevování jejich vrozené hravosti a radosti, což jim umožňuje dosahovat chtěných výsledků s lehkostí.


Chceš se dozvědět více? Omrkni můj projekt #tojezajimavy.life 

 

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?