7vzpsvy144l-4.jpg

Karel Straka

Na Naučmese od 24. 1. 2019. Navštívil/a 2 kurzy.

Ahoj,

Jsem Karel a studuju psychologii na Univerzitě Karlově. V tomhle oboru jsem se našel a práce s lidmi mě naplňuje. Během studia jsem absolvoval kurz krizové intervence, kde jsem se naučil, jak pomocí rozhovoru účinně pomáhat lidem v těžkých životních situacích. Kurz mě tak bavil, že jsem hned po jeho dokončení nastoupil na linku důvěry. Práce konzultanta krizové linky je moje srdeční záležitost, od začátku mě neskutečně rozvíjí a naplňuje. Každý den přináší nové podněty a rozhodně se nenudím. Za dobré znamení považuju to, že se do práce vždycky těším a často mám po směně víc energie, než když jsem na ní přišel.

K vytvoření kurzu mě inspirovaly časté otázky lidí na to, jaké to je pracovat na lince důvěry. „Nenosíš si to domů? A to víš jako odpovědi na všechny otázky, na které se tě zeptají? A dělají si tam z tebe někdy srandu? To bych teda nemohl dělat!"  Takové reakce slýchám často, a tak mě napadlo, že bychom s kamarádem a kolegou Kubou mohli vytvořit kurz, kde zájemcům tuto práci přiblížíme a dáme jim příležitost si jí na vlastní kůži vyzkoušet. Techniky krizové intervence, které si vyzkoušíme, totiž mohou najít uplatnění v životě každého z nás – je to vlastně taková první pomoc pro duši.

Už během studia jsem zjistil, že rád předávám svoje zkušenosti dál a baví mě školit. V současnosti například lektoruju tréninky v soft-skills pro zaměstnance na New York University in Prague. Vytvořit vlastní kurz o práci na lince důvěry pro veřejnost mi tak dává velký smysl a moc se na to těším.

Když zrovna nepracuju, tak si rád čtu, trávím kvalitní čas s dobrými lidmi, zvedám kettlebell, chodím po horách nebo projíždím zaprášené cesty na motorce. Můj sen je stát se psychoterapeutem a pomáhat lidem rozvíjet jejich potenciál.

Doufám, že se brzy potkáme. Budu se moc těšit.

Karel

Karel

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?