20131227-125344-img-0735.jpg

Josef Jasanský

Na Naučmese od 27. 12. 2013, vedl/a kurzy pro 30 účastníků. Navštívil/a 3 kurzy.

Většinu své profesní kariéry (více jak 2O let) jsem byl nucen se tzv. samo-řídit, plánování úkolů, řízení projektů i hledání vhodných řešení se proto postupně stalo přirozenou součástí mého života. K vlastní organizaci jsem vždy využíval nějaký „systém“. Dlouhou dobu jsem byl ortodoxním zastáncem papírového diáře, v posledních několika letech jsem ale tuto část života plně svěřil elektronickým zařízením s logem nakousnutého jablka.

Na začátku roku 2011 jsem se začal zajímat o metodu GTD® (Getting Things Done - Mít vše hotovo) a zjistil, že principy a postupy v metodě popsané mi více než vyhovují. Začal jsem se na správu svých záležitostí dívat z jiné perspektivy, metodu začal postupně implementovat, začaly mi dávat smysl věci, kterým jsem před tím ani nevěnoval pozornost.

V srpnu 2011 jsem se poprvé dostal k aplikaci OmniFocus™. Začal jsem studovat dostupné informace, jeho funkce a možnosti postupně testoval v reálné praxi, hledal řešení konkrétních situací. Postupně jsem si vybudoval vlastní „systém v sytému“, který mi přináší výsledky. 

OmniFocus™ se stal páteří mého sebe-řízení. Denně používám všechny jeho verze (Mac, iPad, iPhone) ať už pro plánování i řízení projektů, přípravu i vedení porad, dohled nad realizací výsledků mého týmu, nebo třeba pro správu mých soukromých záležitostí.

Na jaře 2012 jsem ve spolupráci s vydavatelstvím zajezdi.cz vydal elektronickou publikaci s názvem OmniFocus a já, ve které jsem popsal svoji cestu OmniFocusem, v září 2012 jsem pak založil web omnifocusaja.cz, zaměřený na využití OmniFocusu v praxi.

Poznatky a zkušenosti, získané při každodenním používání OmniFocusu, bych rád předával dál. Třeba právě vám...

Josef

Již uskutečněné kurzy:

Kurzy na seznamu přání:

Navštívené kurzy (3):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.