20131106-193559-dsc9122.jpg

Hana Maslowská

Na Naučmese od 4. 11. 2013, vedl/a kurzy pro 92 účastníků.

V roce 2010 jsem poprvé uslyšela jméno Meira Schneidera.

Meir je Izraelec, který cvičením založeném na metodě W. Batese překonal slepotu a tuto metodu dále rozvinul i pro jiné tělesné potíže.

O půl roku později jsem si z výcviku ve Škole pro sebeléčení v San Francisku odvážela certifikát a rozhodnutí věnovat se metodě Sebeléčení zraku na plný úvazek.

Propojily se mé pracovní zkušenosti i celoživotní zájmy. Vystudovala jsem matematiku a používala ji přes dvacet let ve službách lékařského výzkumu. K mým koníčkům patří jóga, meditace, relaxační metody, reiki, sebepoznávání, masáže, alternativní metody léčení, lektorská a osvětová práce, překládání a popularizace informací z medicíny.

Přestože ve výcviku jsme se věnovali celému tělu, nejvíce mě fascinovaly účinky na zrak. To, že je možné zlepšit zrak v každém věku, téměř při všech neduzích. Že je možné zlepšit i dobrý zrak a těšit se z vynikajícího zraku. Že je možné se i ve stáří vracet k radostnému úžasu dětského vidění světa. Že je možné ochránit zrak dětí a předcházet projevení nejrůznějších dědičných sklonů. Že existuje alternativa k nošení brýlí, kontaktních čoček a především k laserovým operacím, jejichž rizika se bagatelizují. Zaměřuji se na zrak, ale k tomu nerozlučně patří relaxační metody. Nabízím tedy i různou formou cvičení na uvolňování očí, obličeje, hlavy, šíje, ramen, oční meditaci palming.

Pomáhám lidem s krátkozrakostí, presbyopií (dalekozrakost středního věku), tupozrakostí, únavou a bolestí očí, sklivcovými zákalky, astigmatismem, zhoršeným viděním za šera a celou řadou závažnějších onemocnění, jako je třeba makulární degenerace.

Učím lidi, jak nové návyky integrovat do všedního dne. Oblíbenou formou jsou vycházky s lekcí zlepšení zraku.  Pořádám semináře a přednášky a poskytuji též individuální trénink a konzultace.

Přeložila jsem knihu M. Schneidera Šance pro oči (Elfa, 2013).

Další zdroje informací:

Hana

Kurzy na seznamu přání:

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.