Praha (mapa)

už jen jeden účastník a kurz se uskuteční

Zbývá 10 míst

Praha (mapa)

už jen jeden účastník a kurz se uskuteční

Zbývá 10 míst

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Poznámka k termínu

Několik dní před konáním akce obdržíte informační email. Pokud se tak nestane, prosím kontaktujte nás.

Poznámka k termínu

Několik dní před konáním akce obdržíte informační email. Pokud se tak nestane, prosím kontaktujte nás.

Pro koho je určený náš kurz a co se na něm naučíte?

Začít psát ucelené texty, umět jim dát příslušnou fazónu a štábní kulturu, je jen krůček od vysněné spisovatelské dráhy. Nezáleží na tom, zda se považujete za věčného začátečníka, básníka-pokušitele nebo za ostříleného literáta. Důležitá je radost z hledání a nacházení cesty, nad výsledky vlastní práce a vloženého úsilí. 

Budete obklopeni lidmi, kteří to mají s psaním stejně či podobně. Stejně tak budete moci probrat vaše zádrhele se zkušenou lektorkou a umělkyní Waranou. Ať se vaše psavé záměry mohou ve výsledku rozcházet, to, že se na jednom místě sejdou tvůrci humoristických textů, stand-upů, copywriteři nebo psavci, kteří se věnují spíše reportážím z dalekých cest a osobním blogům, je ve výsledku ku prospěchu celé věci a vede k vzájemnému obohacení. Jak se říká více hlav více ví – a více očí toho také více spatří. Zjistíte, že jak psavě pokročilí kurzisté, tak začátečníci, mohou v odlišných kontextech pokládat podobné otázky; a o kontext a jeho rozuzlení nám zde půjde především:

Co všechno se podílí na zpracování námětu, že nám jeden připadá bohatý, zatímco druhý se jeví jako jednotvárný, nudný a plochý? Jaké inspirační zdroje se při psaní námětu osvědčují? Na to všechno se pokusíme vzájemně odpovědět.

Čím se budeme zabývat?

 • vašimi texty a vašimi náměty, jejich analýzou a rozborem
 • formou a stylem – dozvíte se, proč je matérie jazyka pro veškeré psavce tak důležitá, ať už píší sci-fi nebo drama, a jak s ní naložit
 • teorií vyprávění a vypravěčskými styly (naratologií)
 • sdílením vašich zážitků a postřehů ze psaní a z četby
 • krátkými kreativními cvičeními 
 • tvůrčím blokem a metodami, které vedou k jeho překonání

Kdy se scházíme?

Seminář probíhá v celku 14 hodin rozložených do 2 dnů, v čase 10–17 hodin s pauzou na oběd a s dalšími krátkými přestávkami na občerstvení. Nápoje a malé občerstvení je zahrnuto v ceně semináře. 

Semináře je vedený formou zážitkové tématiky. Nejprve se seznámíme se zkušenostmi účastníků skupiny a jejími požadavky. Poté se přesuneme k dílčím otázkám, jednotlivým tématům a okruhům, kreativním cvičením a analýze vašich textů.

Hlavní zásadou víkendového semináře je dobrovolnost účastníků. Ctíme respektování hranic každého z nás :) Každý víkendový kurz se liší už tím, že vždy podléhá složení skupiny a jejím aktuálním požadavkům. Pokud tedy nevíte, jaké z nabízených dat si vybrat, nebojte se navštívit i více našich víkendových kurzů.

Co si vzít s sebou? 

Pokud máte již sepsáno, tak výběr vlastních textů. Text nám slouží jako odrazový můstek k tomu, abychom se vzájemně dobře poznali a lektorka tak lépe odhadla, co vám sedí a s čím budete potřebovat pomoci. Pokud zatím nemáte text, nevadí. Pokuste se vzít si s sebou co nejvíce ukázek toho, co vás psavě či dramaticky inspiruje – ať už půjde o krátká videa, dramatické texty či obrazový storyboard. Dále zápisník nebo laptop a pohodlné oblečení.

Víš, že Eliška vede také tyto kurzy?

Víš, že Eliška vede také tyto kurzy?

Víš, že Eliška vede také tyto kurzy?

Doprovodné fotky

 • 5tco2nh4bukbgfr-procity-misto-2021-123.jpeg
 • 297o6wzij9nfhau-procity-misto-2021-3-kopie.jpeg
 • 7mlkq2hg33quiwc-procity-misto-2021-11-kopie.jpeg
 • 542glmwznvxq2o1-procity-misto-2021-15.jpeg
 • 5f3t3n8kekuhmu1-procity-misto-2021-24.jpeg
 • 4d9auwk9lwwjpn5-procity-misto-2021-29.jpeg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.