1998c3oc8wa-foto1.jpg

Anna Novotná

Na Naučmese od 21.2.2018, vedl/a kurzy pro 1 účastníka.

Pro ty, co mě už znají, jsem Anička. Vždy mě bavilo umět se domluvit s ostatními, svými otázkami je inspirovat a pomáhat jim tak dosahovat toho, co chtějí. Vystudovala jsem Andragogiku a personální řízení na Karlově univerzitě. Jako personalistka jsem pracovala v obrovské, menší i vznikající firmě. Díky těmto zkušenostem se dokážu dobře vcítit do rozdílů v očekávání a běžné reality lidí v různých pracovních i životních situacích.

Posledních několik let jsem hlavně máma. Nejdřív jednoho, nyní už dvou dětí. A díky dětem se o sobě každý den dozvídám nové věci. Ne vždy se mi ty objevy líbí, ale učím se tak moc, jako snad nikdy předtím ne. :) Potvrzuje se mi, že základem spokojenosti a společného fungování v rodině i firmě je komunikace. Proto stále v knihách i v životě hledám nejlepší cestu komunikace s dětmi i dospělými. Na této cestě jsem také poněkolikáté narazila na koučování. Až vloni jsem to konečně vzala vážně a úspěšně absolvovala tříměsíční kurz Kouč. Výcvik překonal moje očekávání a já jsem našla další náměty a principy, díky nimž je možné dosahovat zlepšení každodenních situací i splnění velkých lidských přání. To, jak vidím, že koučování funguje, mi přináší obrovskou radost a energii do dalších projektů.

Momentálně je pro mě zásadní a silné téma krásný přirozený porod mé druhorozené dcery. Došla jsem k němu složitou cestou nástrah českého porodnického systému a dokonce nenastoupila v jedné porodnici na plánovaný druhý císařský řez. Ale všechny útrapy stály za to a porod byl nakonec v jiné porodnici nezapomenutelně krásný. Chci se podělit o nabyté zkušenosti a pomoci ostatním ženám, aby svou touhu rodit přirozeně mohly naplnit bez zbytečných stresů.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.