81n5mufg2d4sbm6-22.jpeg

Alexandra Martina Běhalová

Na Naučmese od 9. 10. 2016, vedl/a kurzy pro 4 účastníky. Navštívil/a 1 kurz.

Alexandra Martina Běhalová. Jsem aromaterapeutka, bylinkářka, milovnice přírody a lektorka udržitelného životního stylu. Také se věnuji přírodní kosmetice. 

Miluji tvořit svět kolem nás, v jakém si sama přeju žít. Chci věřit tomu, že každý z nás tu má nějaké poslání. Chci věřit tomu, že být kreativní znamená žít. Chci věřit tomu, že naše srdce je zářící diamant, který může předávat neskonalou lásku k lidem, zvířatům, přírodě a planetě jako takové. A nenechám si to vzít. Jsem snílek. No a co! Jsem šťastný snílek. Věřím v lidské dobro a všeobjímající lásku.

Přeji si Ti ukazovat a předávat to, co jsem se na své vlastní životní cestě naučila.
Sešla jsem z  tradiční očekávané cesty, kterou nám nalinkovala společnost. Došla jsem v jistý moment svého života k rozhodnutí, že vysoká škola pro mě není cestou (po ukončení bakalářského studia jsem již nedodělala magisterské), ale nejlepší školou pro mě bude realizace vlastních snů, které ve mně sídlily už dávno. Jen byly pod nánosy konvenčního vnímání světa, zažitých vzorců a chápání přenášené generacemi.

A nyní konečně dýchám.
Otevřelo mi oči studium v zahraničí na uchvacující škole ve Spojených státech amerických. Tam jsem začala chápat souvislosti v životě a studiu. Naučila jsem se vnímat soucit, přítomný okamžik a zažila čisté štěstí. Měla jsem příležitost se naladit na sebe samotnou skrze zásadní životní událost velmi blízkého člověka, a tou byla rakovina. Ve velmi mladém věku mi tato ne-moc poskytla náhled do vlastní duše a náhled do toho, kým vlastně sama jsem. Skrze tuto životní zkušenost jsem se dostala k prožívání a posléze užívání.

A dnes?
Dnes si užívám svoji skvělou práci, která je vlastně mým koníčkem a předáváním vlastního životního náhledu.

Filosofuji, tvořím, medituji, jóguju, vařím i ne-vařím.

Navracím se k dobám, kdy nás obklopovala a spojovala příroda.

Unikám abstraktnímu a konkretizuju skrze minimalistický život.
Betonovou džungli s konzumním šílenstvím zanechávám svému pospasu.

Uctívám zážitky.
Uchovávám kontakt s tím, co je lidem tak přirozené; se Zemí.

Navracím se k ní skrze čistě rostlinou stravu. Jídlo spojuje; jídlo je rituál.

Usmívám se a předávám dál.

Pořádám kurzy přírodního žití.
Ukazuju, co to vlastně je kosmetika. Že to je něco diametrálně odlišného než to, co na svůj obličej naneseme.

Je to životní postoj, je to vnímání své osobnosti. Učím se to všechno a mnohem víc a předávám v podobě láskyplných kurzů. Předávám svou jedinečnost, protože jinak to ani nejde.

A zejména – ŽIJU. NAPLNO.
Vystudovala jsem Foundations of Aromatherapy a Clinical Aromatherapy Certification Course: Aromatic Scholars  na New York Institute of Aromatic Studies, a tím jsem se stala certifikovanou aromaterapeutkou na úrovni NAHA (úroveň 2) s více než 400 hodinami studia aromaterapie.

Dále jsem vystudovala Botanical Body Products Programme – v rozsahu 150 hodin studia aromaterapie. Tento program mě naučil formulovat receptury, obměňovat je a pracovat s přírodními ingrediencemi beze strachu a s radostí. Přesně toto chci předat i Tobě.

Alexandra Martina

Již uskutečněné kurzy:

Navštívené kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.