20131204-111651-alca-a-srha.jpg

Alena Lepší

Na Naučmese od 4. 12. 2013, vedl/a kurzy pro 8 účastníků. Navštívil/a 1 kurz.

Ahoj, jmenuji se Alča a jsem botanička. Že ještě žádnou botaničku neznáte? Zajímá Vás na výletě, co roste kolem Vás a jak se ta nádhera jmenuje? Přijďte tedy na botanickou exkurzi. Už 20 let mě baví kytky, lítám venku a žiji ve světě rostlin. Botanika se stala předmětem mého studia v Olomouci a pak v Českých Budějovicích. Pak mě živila, nyní jsem na rodičovské dovolené. Nejvíc mě na té práci baví určovat kytky v terénu a ráda bych se s Vámi o tuto znalost podělila. Ráda se učím od kolegů veselé mnemotechnické pomůcky a vymýšlím další, takže učit se na mých exkurzích názvy rostlin bude pro Vás hračka :-)

Kromě kytek mě baví hry, cestování, hory, lezení a focení. A taky excel :)

Fotila a psala jsem o kytkách nejdříve pro botany.cz, nyní už několik let fotím kytky a chystám i psaní pro Portál české flóry. Na kurz focení si ale netroufám, sama potřebuji spíš nějaký absolvovat. Zatím fotím jen kompaktem a narazila jsem na hranici svých možností.

Ohledně her se mi splnil velký sen a v rámci práce pro Portál se podařilo vydat sérii botanických pexes. V roce 2017 se povedl jejich dotisk, ještě mám par kousků na skladě. Můžete si zahrát i elektronickou verzi pexesa. Radši hrajte na velkém monitoru než na širokoúhlém notebooku.

Cestovala jsem hodně (Indie, Nový Zélend, Thajsko, Taiwan, Venezuela, Austálie,..), ale teď se spíše usazuji a ideální představa dovolené je doma s knížkou nebo na naší polodivoké přírodní zahrádce, která má svůj řád i když se na první pohled může zdát, že ne.  Možná ale udělám i cestovatelský kurz, pokud nebude v Budějicích někdo rychlejší :-) 

Profilová fotografie byla pořízena v rámci projektu Ligy lidských práv "Hrdinou může být každý"

Alena

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.