Mužská identita: Praktický workshop

20150117-162830-ilm-naucme-se.jpg

Iva Linda Maruščáková

Jungiánská psycholožka, psychoterapeutka a také veganka a thaiboxerka. Základem je pro mne vědomé rozhodování o tom, jak tvořit svůj život. Zahrnuje to zároveň i poznání nevědomých částí nás samých, schopnost rozumět sám Více o lektorovi »

1710960-muzska-identita-vizual-plain-m.png

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivníSledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Mužská identita a to, "Kým jako Muž skutečně jsem", začíná být dnes stále důležitější a viditelnější téma - stále více mužů hledá opravdu samo sebe.

A to je ve světě, který teď chvíli podporoval v rozvoji spíše ženy, skvělé.

Role muže se v dnešní společnosti mnoho let také neměnila tolik, jako teď - tátové jezdí hrdě s kočárky, zároveň mohou být 100% mužní, v mnoha různých ohledech. Zároveň je ale dnešní doba vyzývá i k upřímnému přehodnocení a znovuvybudování role Muže - protože ten, kdo se velmi změnil -  jsou Ženy.

Jak na to?

Dříve muži odcházeli do pouště nebo hlubokého lesa a tam se hledali a nacházeli.

Jednou z dnešních možností, jak se na to kým jsem - a jakým mužem si přeji skutečně být - podívat, je vědomý hlubinný rozvoj v kombinaci se sdílením s ostatními muži.

Hlubinný rozvoj vás dovede k tomu udělat si pořádek v tom, co vám bylo dáno rodinou jako modely, které mohou být tak hluboko, že si je nemusíte uvědomovat. Můžete je automaticky opakovat ve vztahu k partnerkám nebo dalším lidem, práci, sami sobě... A někdy tím sobě i okolí způsobovat zbytečné problémy.

Po této revizi se můžete poprvé sami za sebe, vědomě rozhodnout, co z toho si chcete ponechat. A s čím je čas se rozloučit.

Teprve vědomé rozhodnutí, co si chci ponechat já sám za sebe, přináší skutečnou svobodu.

I během tohoto hledání se vám, podobně jako v lese nebo poušti pravděpodobně stane, že se ztratíte nebo že vše, co jste dosud znali, bude ztraceno nebo zničeno. Možná projdete i tím, co nazývá Jung Temnou nocí duše, tedy něčím, co by se dalo přirovnat ke dnům a nocím, které se v horké poušti zdají být naše poslední, protože nic z toho, co bylo, už neplatí.

Na konci ale čeká nový začátek a i každý z nás si může začít stavět nový svět až po té, co začne opouštět ten starý.

Specificky mužská témata

Další velkou součástí je budování speciálně mužských otázek. Třeba Co vlastně tvoří moji skutečnou mužnost: Jak zacházím se soutěživostí ve svém životě, v jaké podobě jsem se potkal se svou agresivitou, destruktivitou nebo bojem o moc? Jaké jsou moje temné stránky? Jak je mohu poznat a jak mi mohou pomáhat?

Kdy jsem vítězem? Jak prožívám úspěch a umím si ho do života pozvat? Jak bojuji, jak prohrávám?

Čeho se bojím a jaké místo má v mém životě strach? Emoce? Dovoluji si prožívat všechny emoce, nebo jen ty některé? Nakolik mi vládne rozum a nakolik mi překáží v tom umět pracovat se svou intuicí, empatií?

Je pro mne těžké otevřít se? Komunikovat? Jaká je moje zranitelnost? 

Jaký mám vztah s otcem a co z tohoto modelu si nesu životem já sám? Co předávám svému synovi? 

Čím je pro mě svoboda? Odevzdání se? Blízkost? Jak snáším zodpovědnost? 

Proč se mi líbí určitý typ Ženy?

Kde má hranice moje Ego?

...Otázek je spousta a všechny vedou k jediné odpovědi - té vaší odpovědi na to, Kým jako Muž jste.

A proč mužský workshop vede žena? :)

Jednoduše: Protože jsem hlubinná psycholožka a hlubiny duše jsou nám všem společné - tyto principy mohou obohatit jak Muže, tak Ženy, protože tvoří základ mužské i ženské části v nás. 

A také proto, že pracuji dlouhodobě s rozvojem žen. Právě díky genderu a práci se ženami, které svou ženskou identitu ve společné práci i společnosti už nacházejí, jsem poznala, jak důležité je se teď starat o muže, podporovat je na jejich cestě. A to nejen pro ně samotné, ale pro nás všechny.

Ženy teď ušly delší cestu a čekají na své muže :)

Osobně si velmi vážím mužů, kteří jsou na cestě k tomu být se svou mužskou stránkou plně propojení a spokojení. Mužů, kteří díky tomu, že se uviděli takoví, jací skutečně jsou a dokážou žít v harmonii sami se sebou i okolím, našli skutečnou mužskou sílu.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?