7lwzav3pm3hhrmg-zuzka-waliczkova.jpeg

Zuzka Waliczková

Na Naučmese od 22. 2. 2024, vedl/a kurzy pro 5 účastníků. Navštívil/a 1 kurz.

Miluji přírodu, gastronomii, knihy, tvoření a ráda svému okolí rozšiřuji obzory nejen dobrým jídlem, ale i zajímavými tématy. Proto bych vám ráda ukázala a naučila vás dvě mému srdci blízká témata.


Prvním je svět perníčků. Perníčky mě provází už od dětství, kdy jsme s maminkou pekly a zdobily perníčky na Velikonoce pro koledníky a na Vánoce jsme jimi zdobili stromeček. Perníčky se hodí pro každou příležitost, proto jimi obdarovávám své blízké nebo pomůžu někomu jinému, kdo perníčky neumí vyrobit, aby mohl obdarovat i své okolí a udělat tak radost.


Často slýchávám, že napéct perníčky většinou všichni zvládnou, ale to zdobení! Jak udělat polevu, jaké použít pomůcky na zdobení??? To vše a ještě víc vám ukážu a naučím vás, jak na to. 


Druhým mým světem je jídlo. Ráda zpracovávám, co nám příroda nabízí jak na zahrádkách, ale třeba i balkónech či loukách…a že je toho hodně! Přes sezónu to je někdy fuška, ale v zimě jsem za všechny tyto dary vděčná a užívám si je plnými doušky a s vděčností. Proto bych vám ráda ukázala jak tyto dary přírody zpracovat tradiční i netradiční cestou tak, abyste nic nevyhodili a vše si vychutnali i mimo hlavní pěstitelskou sezónu. Snažím se vše využít do posledního kousku.


Jsem členkou iniciativy “Paběrkování po brněnsku”, kde se snažíme ve spolupráci se zemědělci a s pomocí dobrovolníků sbírat přebytky z polí pro dětské domovy, azylové domy a lidi v nouzi. I křivá mrkev nebo malá cibule mají pořád skvělou chuť a mě baví hledat kreativní a lahodné způsoby, jak tuhle “nedokonalou” zeleninu zpracovávat a uchovávat na zimu.


Těším se, že se setkáme 🙂

Zuzka

Již uskutečněné kurzy:

Navštívené kurzy (1):

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.