2stuadn77rp-12719421-764537090314118-7367761325356000316-o.jpg

Žaneta Vítová

Na Naučmese od 13. 7. 2017, vedl/a kurzy pro 14 účastníků.Navštívil/a 2 kurzy.

Jsem akordeonistka s vystudovanou konzervatoří. Nezastavila jsem se u klasické hudby, nýbrž se pustila do experimentování a to jak nástrojového, tak i hlasového. Objevením svého hlasu jsem lépe poznala i samu sebe. Baví mě pozorovat proces, kdy se hlas pomalu probouzí a objevuje ve své nahotě, neučesanosti, křehkosti, síle a hezkosti i nehezkosti. Nenechám se omezovat estetickými požadavky na to, jak by měl hlas znít, ale jdu od nezpěvných i nehudebních zvuků ke kultivovanější barvě. Tvorba a improvizace mě naplňuje i ve hře na nástroj a při vedení lekcí respektuji individuální přístup k hudbě a snažím podpořit přirozené potřebě muzicírování a hudebního projevení se každého člověka.

Zúčastnila jsem se pravidelných lekcí s hlasovou experimentátorkou Annou Friedlander, hlasových dílen s Ivou Bittovou a Pauline Olivers, master class Renza Rugierriho, workshopů hudební současnosti v Ostravě. Jako zpěvačka a akordeonistka působím v kapele Dust in the groove a soudobém triu Contriology. Dále mě můžete slyšet v opeře Janáčkova divadla v opeře Powder her face, v dětské divadelní hře O Nevyřáděném dědečkovi a v inscenaci Hoří v sadě v brněnské Redutě. 

Žaneta

Navštívené kurzy (2):

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?