9k1u62w2lzg-wp-20170516-09-27-29-pro-3.jpg

Vladimír Čížek

Na Naučmese od 26. 1. 2018, vedl/a kurzy pro 5 účastníků.

Jsem výtvarník amatér. Zabývám se od mala různými výtvarnými technikami jako je malba, řezba ze dřeva, kosti a trochu i kamene a ytongu. nejvíce dělám reliéfy a plastiky komorního formátu, ale na zakázku jsem už dělal i sochy dvou a třímetrové. Zabývám se i šperkem a amulety ze dřeva, kosti, perletě. Svá díla jsem vystavoval na řadě společných výstav i vlastních malých výstavkách v různých muzeích.

Jako malý školák jsem chodil do kurzu Dovedných rukou, kde jsme pod vedením sochaře pana Čejky vyřezávali jednoduché reliéfy. Přitom jsem se naučil základy dřevořezby a oblíbil jsem si ji. Jako starší jsem si pak pořídil řezbářská dláta a zdokonaloval jsem se v řezbě sám. Hodně jsem se naučil u truhláře, kterému jsem pomáhal s výrobou nábytku na chalupu dle mého návrhu. Taky jsem něco pochytil od tchána, akademického sochaře. Láska ke dřevu už mě pak neopustila a vytvořil jsem mnoho reliéfů, malých i velkých soch, šperků ze dřeva a zúčastnil se řady výstav.  Nyní jsem v důchodu a mám čas na to, abych své celoživotní zkušenosti předal mladé generaci.

Při dlouhodobém pobytu na Novém Zélandu jsem se u místních řezbářů naučil vyřezávat z kosti a kamene. Během desítek let jsem se v tomto oboru tak zdokonalil, že jej mohu vyučovat.Sepsal jsem o řezbě z kosti i knížku. Pořádal jsem kurzy pro studenty uměleckých škol a několik individuálních i skupinových kurzů na různých místech.

 

 

 

Vladimír

Již uskutečněné kurzy:

Kurzy na seznamu přání:

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?