54njfugpat6me1n-photo.jpg

Václav Vydra

Na Naučmese od 27. 2. 2018, vedl/a kurzy pro 2 účastníky.

Mám rád citlivý a ohleduplný přístup k lidem, který však nesetrvává na jednom místě. Když to není potřeba. Rád na věcech průběžně a systematicky pracuji, nicméně se nebráním improvizaci a spontánním akcím. Vždy však s ohledem na individuální potřeby zúčastněných. Je pro mne důležité věci dělat otevřeně a na základě vzájemné domluvy. Neříkám lidem, co mají dělat, na jejich cestě je doprovázím. 

Reference účastníků 

Václav dává do rozhovorů maximální soustředění a vždy jsou precizně odvedené. Toto soustředění pak umí přenést i na klienta, co pomáhá udržet se u tématu, od kterého je jinak tendence odbíhat.

- Jan Páral (právník, organizátor, facilitátor)

 

Vašek je velmi vnímavým facilitátorem a dokáže věnovat plnou pozornost druhému člověku. Vnímám u něj, že pronikl do hloubky Čistého jazyka a snaží se v něm objevovat další možnosti. Rozhodně doporučuji prožít si zkušenost s jeho facilitací v Čistém jazyce.

- Jan Nehyba (psychoterapeut, lektor, výzkumník)

 

Rozhovory s Vaškem jsou rozmanité - někdy dlouhé, jindy krátké, jednou vážné a někdy plné vtipu. Všechny tyto rozhovory spojuje zájem o druhého člověka a snaha mu pomoci najít si vlastní cestu a díky Vaškovým rozhovorům jsem na té cestě zase o kus dál. Při našich rozhovorech v Čistém jazyce mi Vašek nastavoval zrcadlo a pomáhal mi se v sobě lépe vyznat, vyjasnit si mé postoje, přesvědčení a emoce. Díky tomu, že moje myšlenky neinterpretoval a nevykládal si je po svém, jsem k němu měl větší důvěru a mohl jsem si najít odpovědi sám. 

- Daniel Přikryl (lektor osobnostního rozvoje)

 

Vašek mi poskytl velmi kvalitní Čistý jazyk. Je ochotný naslouchat a ve správnou chvíli se ptát. Nebojí se o věcech i déle přemýšlet.

- Ondřej Sekanina (lektor firemních teambuildingů, facilitátor)

 

Vaškem vedené rozhovory pro mě představují příjemný a současně užitečně využitý čas. Umí pozorně naslouchat a ve správný moment položit dobrou otázku. Nebojí se pracovat s prožíváním, emocemi, jejich projevy v těle a s obrazy. Když mě provází, tak se cítím bezpečně a mohu se odvážit prozkoumávat zákoutí svého vnitřního světa.

- Vojtěch Buchar Benda (facilitátor, mediátor, právník, lektor)

 

Vnímavost, zájem a napojení - to jsou slova, která mě napadají. Když se mnou Vašek vede rozhovor, cítím jeho zájem o to, co právě prožívám. Dokáže navodit velice příjemnou atmosféru sdílení a svými otázkami umí posvítit tam, kam je třeba se podívat. 

- Eliška Kučerová (lektorka, organizátorka, facilitátorka)

 

K tématu životní zkušenosti a jejího obrazu v mysli mě přivádí způsob vedení rozhovorů zvaný Čistý jazyk, skrze který si účastník dokáže vytvořit živé (prožívané) metafory jeho zkušeností.

Jsem facilitátorem rozhovorů v Čistém jazyce, Užitečných rozhovorů, kariérovým poradcem, facilitátorem reflektivních sezení ve dvojici či ve skupině. Jsem lektorem kurzů zážitkové pedagogiky a osobnostního rozvoje pro dospělé, studenty a děti.

Od počátku roku 2016 trénuji Čistý jazyk jako metodu koučovacích a terapeutických rozhovorů. Z tohoto tréninku mám dva certifikáty a přes 100 sebezkušenostních a nácvikových hodin.

Jsem v komplexním výcviku integrativní Gestalt psychoterapie pod organizací Instep.

Na kurzech ať jako lektor či účastník mě nejvíce baví tvořivé a arte techniky vyjádření. Malování, kreslení, modelování, vyrábění, drama, hra, pohyb a jejich reflexe.

Mohli jste mě potkat jako lektora pro FF MU, Hnutí Brontosaurus, Leporelo z. s., Rytmik dětem o.p.s., DDM Salesko Líšeň, na Festivalu osobnostního rozvoje 2017 a 2018, jako lektora pro ZŠ, SŠ a pedagogy pro Centrum vzdělávání všem a JCMM, z. s. p. o.

Taktéž jsem vedl kurzy čistého jazyka pro Centrum vzdělávání všem, Sdružení pro kariérové poradenství a kariérový rozvoj a vystupoval jako spoluautor příspěvku Čistý jazyk: systematický způsob uplatňování nevědění v terapii na konferenci Tvořivé cesty ke změnám v Olomouci.

Jako účastník jsem byl na spoustě zážitkových a tréninkových akcí, za zmínku stojí třídenní camp čistého jazyka v létě 2017, cvičné skupiny Užitečné rozhovory (podzim 2017, jaro 2018) a práce s psychikou skrze tělo vycházející z tanečně pohybové terapie (skupiny podzim 2017, jaro a podzim 2018, jaro 2019), dále jsem absolvoval třídenní kurz Focusingu - tělesně zakotveného prožívání. Taktéž jsem před nějakou dobou cvičil japonský šerm Kendó, který velmi ovlivnil mé prožívání "tady a teď".

Vystudoval jsem specializační studium Zkušenostně reflektivní učení. Jsem bakalář i magistr Pedagogiky (v diplomce jsem vedl výzkumné rozhovory skrze Čistý jazyk). To celé na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity.

Rád se směji, čtu (klasickou beletrii, miluji Zaklínače, Hlavu XXII, teď čtu Moc přítomného okamžiku od Tolleho, nedávno jsem jsem dočetl Kafku na pobřeží od Harukiho Murakamiho; to kombinuji se čtením výzkumných publikací), miluji přírodu, sport (šerm, jógu, turistiku, běh), tvorbu (psaní, malování), čas strávený s přáteli. :-)

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.