4vevfa03pzo-dsc-0164-2.jpg

Stanislava Hrušková

Na Naučmese od 15. 6. 2017.

Ráda se podělím o své zkušenosti nasbírané během své šestileté pedagogické praxe - učila jsem semináře pro absolventské a bakalářské práce, vedla jsem cca 200 studentských prací a vysedávála jsem ve státnicových zkušebních komisích. Mými oblíbenými tématy byly procesní analýzy, plánování projektů, všechny práce s daty, informačními systémy a znalostmi.

Vždy jsem se snažila ze studentů „vykřesat“ to nejlepší, na co sami stačí a co jim bude dělat radost. Psát práci o bezduchých teoriích a jen proto, aby se splnila školní povinnost, je dost deprimující. Lepší je psát práci o něčem velmi konkrétním, co vás baví, sami se na tom odborně zocelíte a třeba si tak nastartujete svojí kariéru.

Baví mě zkoumat, dávat do souvislostí, analyzovat, pozorovat a pak o tom napsat text. Baví mě ten zážitek, kdy na začátku vůbec nevím, o čem a jak psát, v hlavě mám jen pár mlhavých představ, ale odvážně se pustím do práce a najednou se začnou objevovat různé možnosti. A pak jedna z těch možností je nějaká silnější, přitažlivější… a to je ta, která mě dovede k cíli. Ale chce to odvahu, píli, čas, rozum do hrsti a trochu intuice. Sama jsem tuto trnitou tvůrčí cestou mnohokrát prošla, takže už mi to jde snadněji.

Ráda pomůžu i vám…

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.