4jyw2yw9njvqwmj-profil.jpg

Sandra Sedlecká

Na Naučmese od 29. 9. 2017, vedl/a kurzy pro 22 účastníků.

Už od dětství mě zajímaly tři věci: Umění, cestování a pozorování maličkostí, kterých si ostatní nevšímají. Tou maličkostí mohl být mrak na obloze ve tvaru plyšového medvěda, zamračený pohled cizího dědečka v tramvaji nebo prasklina na zdi. Odjakživa jsem se věnovala kreslení. Kreslila jsem pořád a všude. Kreslila jsem svoje vysněné světy, zážitky z prázdnin a všechno, co jsem spatřila kolem sebe. Ta touha zachytit a uchovat okamžiky, mne asi nakonec přivedla právě k fotografii. Trávila jsem dlouhé hodiny na procházkách v přírodě i po městě, foťák v ruce, pozorovala jsem dění (i nedění) kolem sebe a snažila se zastavit čas. Výrazy v obličeji, světlo, tajemství života v zahradě, atmosféru, obyčejné situace všedních dnů...

Fotím řadu let a pořád mne tento obor nepřestává fascinovat. Věnuji se často reportážím, v poslední době hodně experimentuji v temné komoře, ale pořád mne to táhne ven. Na svých toulkách s fotoaparátem si odpočinu a načerpám energii. A co je hlavní, všechen stres se někam vytratí - a to mne přivedlo na myšlenku podělit se o svou zkušenost s ostatními. Dát lidem prostor, aby se mohli vyjádřit, vyřádit, najít svůj vnitřní klid, odpočinout si od shonu, naučit se kouzlit se světlem a kompozicí, dívat se a vidět.

Když se zrovna nevěnuji umění, netoulám se a nepozoruji dění kolem sebe, tak většinou sleduji "divný" filmy, poslouchám jazz, čtu beatniky nebo komiksy. Nebo jím. Jídlu se věnuji velmi ráda a velmi často. A úplně nejraději mám velký stůl se spoustou dobrého jídla, obklopený lidmi, které mám ráda.

Sandra

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?