20120918-154401-Picture 2012-09-18 at 15.38.49.png

Radim Ress

Na Naučmese od 18. 9. 2012, vedl/a kurzy pro 16 účastníků.

Se systemickými konstelacemi se seznámil v Rakousku, kde 15 let žil a studoval. 

Konstelační prací se aktivně zabývá od roku 1999. Na začátku stála individuální  metoda Fragments of mind,  dvouletý výcvik rodinných konstelací a čtyřletý výcvik NLP. 

Od této doby prošla jeho práce několika zásadními změnami. Zatímco v počácích konstelační práci vedl v duchu Berta Hellingera a jeho rodinných konstelací, tak je jeho dnešní práce výrazně ovlivněna setkáním s profesorem Franzem Ruppertem v roce 2006. Pohled profesora F. Rupperta na působení traumatu v psyché jednotlivce a následně i v rodinném systému, vnesly do konstelační práce Radima Resse zcela novou dimenzi. To je také směr, který dále sleduje a svým způsobem nadále rozvíjí.

Mimoto je žákem německých terapeutů Veety a Artho Witemanových, kteří svým způsobem rozvinuli metodu práce s vnitřími osobami - Voice dialogue. Radim Ress absolvoval 2,5 letý výcvik.

Na podzim roku 2008 Radim Ress zorganizoval seminář prof. Franze Rupperta v Praze, kde byla také představena jeho nově přeložená kniha Trauma a rodinné konstelace. Další workshop Franze Rupperta byl uspořádán v létě roku 2010, kde byly představeny nové metody v rámci práce s konstelacemi traumatu. Pro velký úspěch byl prof. Franz Ruppert v Praze potřetí na jaře tohoto roku.

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.