5mkrly9mpdg1l7v-aaue7mdlh25mujgsqsquckkgiht1ti7qtvs-pclgfz6ygw.jpg

Petra Bouskova

Na Naučmese od 15. 8. 2016, vedl/a kurzy pro 35 účastníků. Navštívil/a 1 kurz.

Začni.
Potím se. Krev pulzuje ve spáncích. Mozek nefunguje.
Je mi šestnáct, jsem vyděšená a stojím sama před skupinou padesáti návštěvníků.
Jsem nová Průvodkyně světoznámého pivovaru. Co mě to napadlo? Nervozitou už měsíc nespím a nejím.

Nevzdávej se.
Pracovala jsem na sobě, denně překonávala svůj strach a vypracovala jsem se na Průvodkyni pro V.I.P. Profesionálně jsem obstála. A to jak před skupinou skandujících fotbalových fanoušků, tak před delegací velvyslanců z celého světa.

Nezastavuj se.
Další velkou zkušeností pro mě byla kampaň největší vývojářské společnosti v České republice, kde jsem pracovala. Stala jsem se její tváří. Pilovala jsem pohyb před kamerou, práci s mikrofonem a mluvený projev do rádia. Dodnes z těchto znalostí čerpám a předávám je dál.

Zvítěz.
Chtěla jsem se učit od špiček v oboru. Našla jsem je. Toastmasters International. Díky intenzivnímu mentoringu a podpoře se mi začala zaplňovat polička medailemi z mezinárodních soutěží. Rok 2016. První místo v Česko-Slovenských veřejných projevech v německém jazyce, obhajovala jsem obě republiky na mezinárodní konferenci ve Varšavě. Rok 2017. Stejné umístění a navíc vítězka v dávání Zpětné vazby na řeč. Pro mě je to důkaz, že umím jak vystoupit na veřejnosti, tak dokáži dát i relevantní a kvalitní zpětnou vazbu. Nyní Prezidentka klubu. Je radost motivovat a řídit našich 23 fantastických členů.

Vyhledávej výzvy.
Čekal mě další životní milník. Velký. Největší. Největší konference o Softwarovém testování ve střední Evropě. V Budapešti.
Návrh prezentace odeslán. Za měsíc přišla odpověď: "S potěšením Vám oznamujeme, že jste byla akceptována jako jedna z hlavních řečníků konference." Svět se zastavil. Srdce se rozbušilo.

Připrav se.
Stálo to týdny pečlivé práce. Několik probdělých nocí. Zvládla jsem to. Před stovkami zvědavých expertů z celého světa jsem obstála. S potleskem ve stoje.

Pomáhej.
Přátelé i cizí lidi mě žádali o pomoc. Prý mám talent. Mám to v sobě. "Nauč mě to, Péťo." Ano, učím Vás. A jste nadšení.

  • Vedu vlastní kurzy pro veřejnost.
  • Jsem soukromá koučka a mentorka prezentačních dovedností.
  • Školím Manažery v rámci projektu Manažerské akademie společnosti Lidé jsou základ.
  • Školím veřejné vystupování ve firmách.

Petra

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.