9vqvf70mdh2536s-20191221-fernandovelosoleao-fvl3220.jpg

Nikola Najmanova

Na Naučmese od 4. 6. 2020.

Vždy jsem se zajímala o zdravou výživu a životní styl. Přesto přišla ne-moc, která mě donutila ponořit se hluboko do říše přírodní a funkční medicíny a výživy, abych znovu nalezla rovnováhu a své zdraví.

Nyní jsem specialistka na funkční a integrativní výživu a věřím, že naše síla a svoboda leží ve znalostech a přístupu ke správným informacím. Nejoblíbenější část mé práce je proto sdílet vše, co jsem se naučila po celém světě od mých mentorů a studiem, ale i z vlastní zkušenosti a při práci s mými klienty. Ráda vše předávám dál tak, aby to bylo co nejvíce praktické, srozumitelné a pomohlo Vám to žít život v rovnováze. Protože jak vždy říkám, veřím, že rovnováha je klíčem ke kvalitnímu životu a zdraví. 

Za hlavní tři pilíře mého vzdělání v oblasti integrativního zdraví považuji tyto 3 následující kurzy a školy: Integrative Health Practitioner, USA, Univerzita funkční medicíny, Kalifornie, USA (stále studuji), Funkční výživa a interpretace laboratorních testů, Brazílie (Dr. Gabriel de Carvaho). 
Mezi mé další kurzy, neméně důležité, patří: Programování zdravého těhotenství, Diabetes má řešení, Rodinný bylinkář, mnoho dalších mezinárodních konferencí, symposií, webinářů a seminářů. 
Neustále se vzdělávám, sleduji jak nové vědecké studie a využivám nejmodernějších testů fuknční medicíny, tak praktikuji i zásady Ayurvedy, indického lékařského systému s tradicí tisíců let. Protože naše mysl a emoce ovlivňují naše fyzické tělo a naopak, jsem také certifikovaná jako: terapeutka Thetahealing Basic DNA a Advanced DNA a instruktorka jógy (Yoga Alliance).

Když zrovna nečtu nejnovější knihu o mikrobiomu s bylinkovým čajem v ruce, tak mě pravděpoboně najdete jak sportuju v přírodě. Ráda lyžuju, běžkuju, běhám, lezu po horách, cvičím jógu, hraju tenis nebo posiluju (to mě naučil život v Riu – kdo tam byl, pochopí). V roce 2016 jsem uběhla svůj první maraton v Atacamě, v Chile, nejsušší poušti světa v nadmořské výšce 2600m. Také jsem v roce 2011 vylezla Kilimandžáro, nejvyšší horu Afriky. Miluju dobrodružství, cestování a učení se nových jazyků. Zatím mluvím kromě češtiny i anglicky, portuglasky, španělsky a francouzsky. Také mám ráda Astrologii, Ayurvedu a ráda čtu.

Po více než 6 letech strávených v Brazílii, roce v Portugalsku, roce na Aljašce, 6 měsících ve španělsky mluvící části Jižní Ameriky (Ekvádor a Argentina) a 6 měsících v Asii už ani nevím, kde jsem doma. Ale když jsem zrovna v České Republice a nepracuji v Praze, tak mě najdete v Krkonoších.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?