20141022-121639-unnamed-1-.jpg

Michaela Velebná

Na Naučmese od 15. 10. 2014, vedl/a kurzy pro 15 účastníků. Navštívil/a 1 kurz.

Jmenuji se Michaela Velebná a šít mě učila na šlapacím stroji moje babička, její maminka byla vyhlašená švadlena a sjížděly se k ní dámy z širokého okolí. Na základní škole jsem si ušila svou první sukýnku, vestu a kostkované červené kalhoty. Moc dobře si na ně pamatuji, dlouho jsem je nosila, babička mne učila, jak správně položit střih na látku tak, aby kostky navazovaly.

Svůj první elektrický stroj jsem dostala za odměnu až po úspěšném přijetí na Střední umělecko průmyslovou školu v Ústí nad Orlicí na obor Modelování a navrhování oděvů. Základům šítí nás učila báječná mistrová paní Skokanová. Zde jsem ušila krom základních oděvů i první pánské kalhoty, podšité sako nebo také večerní šaty.

V oboru jsem pokračovala na Vyšší škole oděvního návrhářství v Praze v Holešovicích. Musím říci, že jsem měla opravdu štěstí na báječné ženy, které nás učily. V Praze to byla paní Tůmová, která šila pro hvězdy showbyznysu, jako byli Petr Kotvald, Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Dagmar Havlová a mnoho dalších. Naučila nás ušít mnoho krásných oděvních detailů, kytičky, volánky, zajímavé oděvní střihy a také vytvořit základní střih bez klasické konstrukce a bez výpočtů. Mou absolventskou prací byly svatební šaty pro Švagrovou a společenský podšitý kostýmek. 

Studia jsem dokončila na Technické univerzitě v Liberci v oboru Textilní a materiálové inženýrství. Zde jsem prohloubila především znalosti materiálů, jejich složení, zkoušení a hodnocení jakosti.

Při studiích jsem pracovala ve svatebním salónu Adina, kde jsem prohloubila své znalosti o zkoušení a úpravách oděvů, v převážné většině spíše svatebních a družičkových šatů nebo pánských obleků. Práci s materiálem a textilní přípravu jsem zase procvičovala ve firmě Velebný a Fam s.r.o. 

Dnes se zabývám tím, co mne opravdu baví- šitím a ráda se s Vámi o svou zálibu podělím.

Michaela

Kurzy na seznamu přání:

Navštívené kurzy (1):

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.