3z2ug9drh0b-458c7482.jpg

Martin Grau

Na Naučmese od 7. 12. 2018.

Jsem lektor a konzultant - specialista na nábor zaměstnaců a Employer Branding. Praktické zkušenosti z oboru jsem získal jako manažer náboru České spořitelny a následně O2. Během 4 let jsem se podílel na náboru více než 6.500 zaměstnaců. V roce 2013 jsem získal certifikát LinkedIn Certified Professional–Recruiter. Nyní jako freelancer pomáhám společnostem vylepšovat výsledky při náboru a HR marketingu.

Od roku 2014 vedu semináře a workshopy. Spolupracuji s předními vzdělávacímí agenturami a na kontě mám více než 60 úspěšně doručených kurzů. Občasně přednáším na konferncích jak v ČR, tak mimo ni.

Věnuji se hlavně tréninku, rozvoji a zavádění inovací, tak aby si lidé nebo společnosti se kterými spolupracuji mohli co nejvíce z náboru dělat "in-house" a třeba i snížily své výdaje směrem k personálním agenturám.  Do mého portfolia patří zejména trénink náborářů/manažerů pro aktivní vyhledávání kandidátů. Nebo tvorba Emplyoer Brandingu a HR marketingu.

Kromě HR mám zkušenosti i v oblasti Retail Sales (jako prodejce i manažer). I v náboru je umění dobře prezentovat a prodat vysoce důležité. A stejně tak důležité je sledovat čísla,  rozumět jim a řídit výkon. Baví mne netradiční a kreativní řešení - a na celém náborovém byznysu mne nepřestává fascinovat a těšit, jak pestrá oblast to je a jakou šíři možností poskytuje. 

 

 

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.