9vewssrzqmj-foto.jpg

Marek Hladík

Na Naučmese od 9. 10. 2016, vedl/a kurzy pro 23 účastníků.

Během magisterského studia psychologie mě uchvátila tělesně-orientovaná psychoterapie, což je pro mě přístup, který je celostní a účinný, a zároveň velmi přirozený a kreativní. Ještě před dokončením studia jsem nastoupil do čtyřletého psychoterapeutického výcviku v tanečně-pohybové terapii, kde jsem sám na sobě mohl zažít, jak léčivá a rozvíjející může být psychoterapeutická práce s tělem. Na této cestě miluju, že obsahuje spoustu hravosti, růstu, a také určité mystérium. :)

Postupně jsem přicházel na to, že tělo je od psychiky neoddělitelné. A nejen to. Je to obrovský zdroj informací a moudrosti, který je nám přímo dostupný, ale příliš málo ho využíváme. Proto bych chtěl s lidmi tohle téma sdílet a zkoumat.

Jako své poslání vnímám pomoc lidem na jejich cestě k autenticitě, svobodě a spokojenosti v životě. Vyrůstal jsem jako velmi stydlivý a úzkostný člověk. Většina kontaktu s ostatními lidmi pro mě byla velmi obtížná, protože jsem si nikdy nepřipadal „dost dobrý“. Naštěstí nějaká část mě věděla, že nemusím svůj život žít v každodenní přítomnosti strachu, a nepřijal jsem to jako normu, že „takový prostě jsem“.

Začal jsem pracovat na poznání sebe sama a léčit svá duševní zranění, a díky tomu jsem se stal více sám sebou, objevil své dary a své poslání. Poté, co jsem ušel kus vlastní cesty, jsem zjistil, že mám schopnost na této cestě pomáhat i druhým. Na svých workshopech vytvářím bezpečný prostor, ve kterém může být každý sám sebou, a skrze své zážitky objevovat svou sílu i svůj stín.

 

 

Marek

Aktuálně pořádané kurzy:

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.