8thmrw07ojf-profilovka-naucmese.png

Magda Zavřelová

Na Naučmese od 26. 5. 2017.

Ahoj.

Jmenuju se Magda Zavřelová.

Před několika lety jsem prožila zlomovou životní krizi, ze které mě doslova vytáhla metoda EFT, o kterou se s Tebou chci podělit.  

Když jsem na tuto metodu tehdy narazila a poprvé ji na sobě vyzkoušela, okamžitě jsem pochopila, že jde v mém životě o přelomový okamžik.

Namísto původního pocitu, že jsem bezmocně vláčena okolnostmi, které objektivně skutečně byly mimo moji kontrolu, jsem měla nástroj, jak převzít iniciativu. Dodnes nedokážu pořádně vysvětlit, jakým mechanismem se děje ten zázrak, že jakmile vyřešíme svoje osobní postoje vůči problému, problém se v drtivé většině případů jaksi sám od sebe bez boje rozplyne, jako by nikdy ani neexistoval.

Od té doby jsem ušla dlouhou cestu.

Objevila mnoho slepých uliček a s vděkem také mnoho skvělých zkratek. Zjistila, že EFT není jen nástrojem pro vyřešení krize, ale také dokonalým parťákem pro osobní rozvoj v jakékoliv oblasti. Navázala úzkou spolupráci s autorem této úžasné metody ing.Garym Craigem z Kalifornie a přeložila celé jeho dílo do češtiny. Pomohla jsem spoustě dalších lidí, kteří si přáli ve svém životě změnu. Každý z nich mi řekl, že o ni usiloval už desítky let. Až do svého setkání s EFT marně nebo s úspěchem velmi dočasným.

Co je EFT?

Jde o novátorské spojení staré čínské medicíny (akupresura – bez jehel!) a psychologických postupů. Zvládnout základní postup dokáže (soudě dle mé dcerky) i dvouleté dítě. Takže určitě i Vy! : D Vyřešit se s ním dá skutečně prakticky cokoliv, něco za minutu, u jiných potíží jde o hledání příčin na delší trati, ale ŘEŠENÍ VŽDY EXISTUJE!!!

O co mi jde?

Jde mi o to, aby se metoda, která by se podle mě měla vyučovat jako povinný předmět na základní škole, byla dostupná za rozumných podmínek (poměr cena/čas strávený jejím studiem) co nejširšímu okruhu lidí. Jsem idealistka (a s EFT čím dál tím víc) a věřím, že klíčem k dobré situaci na matičce Zemi je co nejvíc vnitřně spokojených a šťastných lidí. S EFT se to DÁ ZVLÁDNOUT!

Pro koho může být EFT přínosem?

Prostá odpověď: pro kohokoliv, kdo ve svém životě zažívá hlubokou nespokojenost s čímkoliv, a nechce o své touze po změně k lepšímu jenom mluvit:

1.       pokud vás i ve chvílích, kdy si přejete odpočívat, dotěrně pronásleduje strach, obavy, zášť nebo pocity křivdy,

2.       jestli vás sužuje fyzické omezení nebo diagnostikovaná vážná nemoc,

3.       ať máte rozhárané vztahy s lidmi ve svém bezprostředním okolí nebo

4.       se nedokážete jen trpně dívat na bolest nebo trápení svých malých dětí nebo zvířecích parťáků nebo

5.       se nemůžete v jakékoliv oblasti „hnout z místa“,

6.       opakovaně se přistihujete při chování, které se vám na vás samotných nelíbí, ale jaksi ho pod tlakem událostí nedokážete nikdy změnit,

…pak stejně jako miliony lidí na této planetě můžete zažít změnu, která přichází v řádu minut, i když jste se o ni dříve snažili třeba i dlouhá léta. EFT není šamanismus, kdy kouzelník zamává rukama a na smrt nemocný vstává z lože, aby holýma rukama lámal skály. EFT má svou logiku a odstranění problému vždy podmiňuje pochopením příčiny. Tu pak ale dokáže odstranit s takovou lehkostí, že i po všech svých zkušenostech a letech praxe jen euforicky zírám! : ) I o tom, jak najít příčiny svých potíží se na mých kurzech dozvíte, a hned pěkně na začátku, abyste nově nabyté znalosti mohli uplatňovat přímo na svoje problémy a úlevu zažívali na své kůži!

Pro koho se EFT nehodí?

Nehodí se pro lidi, kteří :

1.       Nechtějí na svoji úlevu vynaložit žádné úsilí. Preferují pasivní postoj „doktore zachraň mě“, resp. „léčitelský servis“.

2.       Se považují za dokonalé a nic na sobě už měnit nechtějí

3.       Se tak bojí odkrýt povrchní slupku klidu a pohody, že svoje nepříjemné pocity chtějí raději dál potlačovat a věří, že to tak vydrží až do konce své pozemské pouti

4.       Se bojí zkoušet cokoliv nového

Proč se EFT naučit sám a nespoléhat na terapeuty?

Bezesporu nejdůležitějším aspektem je fakt, že budete mít svého „terapeuta“ vždy při sobě. EFT vám pomůže při banálním nachlazení, bolesti hlavy nebo úrazu, ale taky vždy, když vás zaskočí nepříjemný pocit z bezohledného hulváta při nákupu, jednání nesolidního kolegy nebo zklamání z neuskutečněného plánu, na který jste se třeba hodně těšili. Vše, co k němu teď i kdykoliv později budete potřebovat, je Vaše mysl a prsty vlastní ruky.

Existují ale i další důvody:

1.       Úspora prostředků

2.       Neriskujete, že vás povrchně pracující terapeut svede špatným směrem

3.       Vždy máte věci ve svých rukách – Klepete, když chcete Vy, vědomě se připravujete na vše, co potřebujete zvládnout, a nemusíte třeba i žinantní informace, s nimiž se nikdo z nás nechlubí rád, sdělovat komukoliv jinému než sobě. Ruku na srdce, ono i to dá kolikrát zabrat..;)

4.       Máte kdykoliv přístup k oné blaženosti, která se po dobré EFT práci zmocní celé mysli i srdce (a taky zbytku těla). Dobře, tohle tu už bylo, ale je to vážně síla, tak proč to nezopakovat? : D

Je to pro vás?

Tak to zkuste a zažijte to jinak.

Těším se na osobní setkání, budete spokojení! : )

Vaše Magda.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.