4653380-12038266_953745761348974_8434402997449581134_n.jpg

Ludmila Horníková

Na Naučmese od 16. 9. 2015.

Před více než dvanácti lety jsem zakládala Kavárnu Maluj. Kreativní dílna postavená na kvalitním trávení volného času nepodpořená dotacemi, ale víře, že zákazníck přijdou byla svého času jediná a jedinečná. Díky Bohu, mnoho dalších přišlo po nás, začalo s něčím jedinečným tvůrčím nebo použili náš koncept. S mnoha dílnami po ČR, které šly v našich šlépějích spolupracujeme a předáváme si nápady a rady, jak být ve svém oboru lepší a lepší. A nové dílny s naší podporou vznikají.

Naší nejoblíbenější aktivitou je Malování keramiky. Je to klasická volnočasovka, možná až arteterapie. Je to aktivita, kterou si užije každý a není možné, aby se něco nepovedlo. Proč? Protože technik na malování známe stovky, úplně jednoduché i ty nejtěžší, a tak si každý vybere tu svou, na kterou se právě cítí. Používáme glazury Mayco, jsou absolutně bezproblémové, krásně jasné.

Pro někoho, kdo by se chtěl ponořit hlouběji do řemesla pořádáme kurzy točení na kruhu a mozaiku z kachlí a spoustu tvůrčích večerů na konkrétní témata.

Mozaika z kachlí mi je tak milá jako malování keramiky. Jdou spolu ruku v ruce, na mozaiku si vyrábím vlastní obklady. Kurz Mozaiky vedu 8. rokem. Je určen buď pro úplné začátečníky nebo hobby mozaikáře, kteří se chtějí dozvědět víc informací o tom, jak vyskládat obrazce a používat poloprofesionální nářadí na obklady.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.