9do21x9e7f8kumq-5722-10200443767446406-490439537-n.jpg

Linda Horčičková

Na Naučmese od 3. 12. 2019, vedl/a kurzy pro 9 účastníků.

Jsem cestovatelka, instruktorka a tvůrce (sebe)rozvojových zážitkových outdoorových programů. Naučím tě, jak každodenní prožitky, efektivní zážitkové kurzy nebo cesty posunou i tebe. Zážitková metoda mi funguje už hodně dlouho a moc si přeju, aby o ní vědělo víc lidí. Abys po ní mohl/a sáhnout, až se ti to zrovna bude hodit. Na kurzech tvořím bezpečný prostor pro tvůj zážitek a jeho následné zpracování.

Těžko představitelné, že? No, je to trochu tím, že zkušenost je nepřenositelná. Zážitková metoda funguje tak, že něco zažiješ (třeba nějakou zajímavou týmovou aktivitu venku), pak to reflektuješ, dál s tím pracuješ. Přemýšlíš, konfrontuješ, porovnáváš, zobecňuješ. A tak se z toho učíš. Dozvídáš se věci o sobě, které bys třeba jinak než přímým prožitkem ze své duše nevydoloval/a. Co do toho dáš, to z toho taky dostaneš.

Učím se od nejlepších v oboru. Začalo to už ve skautském oddíle, kde už nejsem aktivní, ale základ mi to dalo výborný. Účastnila jsem se několika špičkových zážitkových kurzů od Prázdninové školy Lipnice. Pracovala jsem v Lanovém centru PROUD (fakt hodně let), a taky jsem školila v Adventuře Teambuilding. Vystudovala jsem andragogiku a sociologii. Pak jsem dostala prostor tvořit vlastní kurzy pod hlavičkou vzdělávací firmy Liška Solutions. A to byla teprve škola! letos na jaře jsem prošla i metodickým školením zážitkové metody od PŠL. No, z legrace někdy tvrdím, že nic jiného, než zážitkové kurzy, vlastně ani neumím :-)

Po pauze na mateřské (což je dost náročný rozvoj sám o sobě :-) se vracím k zážitkovkám. A moc mě to baví. Pojďte do toho se mnou! Vytvořila jsem půldenní zážitkový outdoorový workshop s tématem životních hodnot a priorit, protože mi to přijde jako vysoce aktuální téma v tomhle uspěchaném digitálním světě. Emoce místo emotikonů!

Jinak mě baví zkoušet nové věci. Běhám (hlavně orienťák). Když se naskytne příležitost, tak moc ráda lezu po umělé stěně a po skalách. Cestuju. Nejradši v režimu "jeden batoh a svoboda". Část mého srdce už je navždy v Indii, hlavně severní, podhůří Himaláje a Himaláj. Patagonie je taky krásná. A vlastně i Chorvatsko. Nebo Norsko. A Jizerské hory. A Moravský kras. A Olomouc.

Věřím v kontinuální nepřetržitý vědomý seberozvoj jako cestu ke štěstí a rovnováze. Věřím v lidi.

Nemám ráda negativismus, hádky, horory, chrupavky z kuřete a  Mc Donalds.

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.