1jqz3z4nbix-libor.jpg

Libor Kozák

Na Naučmese od 14. 1. 2019.

Kameraman a režisér.

"Vnímám svět kolem sebe, lidské příběhy a touhy, zachycuji krásu přítomného okamžiku a život, jaký skutečně je. Nebojím se ukazovat zjevné i skryté souvislosti.“

První reportáže a dokumenty natočil Libor Kozák v Krátkém filmu a následně v ČT, kde se podílel na tvorbě publicistických pořadů a reportáží. Byl také součástí natáčecího štábu Receptáře Přemka Podlahy.


Potřeba komplexnosti a dokonalosti zpracování i schopnost samostatné filmařské tvorby zavedla Libora k podnikání. Pod značkou Kameraman.cz. se tak na počátku nového tisíciletí stal průkopníkem videomarketingu u nás. Dnes spolupracuje s týmem zkušených profesionálů a působí jako producent, režisér a kameraman. Ve vlastní produkci tvoří komerční pořady, ale i svatební a privátní videa.


Jeho láskou a doménou je však dokumentární tvorba. Podílí se na natáčení dokumentárních pořadů ČT, například cyklu Příběhy slavných, Neobyčejné životy, O vědě a vědcích, Artmix a další. Touha zachytit podstatné momenty lidských příběhů se zvláštním akcentem na osobnosti občansky aktivní nebo neprávem pronásledované ho přivedla k vlastní tvorbě. Často spolupracuje i s neziskovými organizacemi, podrobně se věnuje problematice vzdělávání a školství.


Za dobu svého působení pod značkou Kameraman.cz natočil přes tisíc pořadů, videí, reklam a dokumentů. Práce je pro něj koníčkem, láskou a životním posláním, do každého projektu vkládá své srdce a kus svého já.


Filmografie L.Kozáka
z poslední doby
(režie, produkce, nebo kamera):

(Ne)ohrožení
Generace C(Z) – Smartfounek, klídek a tabáček
Fenomén šedesátníků – Ať nám chutná život!
Žít změnu
Jak to říct dětem
Vášnivé vábení Václava Svobody
Po stopách sv. Odílie a Karla IV.
Příběhy slavných – Pavel Trávníček
Americký sen po česku

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?