Základy práce s videokamerou 2. - Procházka Prahou

1jqz3z4nbix-libor.jpg

Libor Kozák

Kameraman a režisér. "Vnímám svět kolem sebe, lidské příběhy a touhy, zachycuji krásu přítomného okamžiku a život, jaký skutečně je. Nebojím se ukazovat zjevné i skryté souvislosti.“ První reportáže a dokumenty natočil Více o lektorovi »

1tbdqs2298y-praha.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Druhá část dvoudenního praktického kurzu pro všechny, kdo se chtějí naučit natáčet lepší videa. Jednotlivé části lze objednat samostatně v libovolném pořadí, pro získání komplexní výuky však doporučujeme objednat obě.

Tentokrát se společně projdeme po Malé straně  a zkusíte si natočit první pěkný film z “dovolené v Praze”. Naučíte se dívat na svět očima kameramana a režiséra.

Chcete začít natáčet kvalitní videa? Máte pocit, že by se z vaší kamery daly dostat lepší obrázky a nevíte, jak na to? Chybí vám ty správné teoretické základy a praktická zkušenost? Náš praktický kurz vás naučí vše důležité, na co se potřebujete zaměřit při výběru správné videokamery a jejím používání. 

Vrátili jste se z krásné dovolené a těšili jste se, jak ohromíte svými záběry své přátele. Ale po pár minutách projekce jste zaznamenali, že sami usínáte a že to, co jste natočili vůbec nevystihuje krásy toho místa, ani Vaše zážitky. Přitom v televizi vysílali cestopisný film ze stejných míst, a tam vypadalo vše tak idylicky. Ještě krásněji než ve skutečnosti…

Proč je takový rozdíl mezi záběry amatéra a profesionála? Vůbec to nemusí být jen v technice. Věděli jste, že některé amatérské kamery už dnes často používají vyšší rozlišení, než profesionální televizní kamery? Nejslabším článkem amatérských filmů je dnes nejčastěji člověk, který kameru obsluhuje. Přitom stačí znát několik základních pravidel a naučit se je používat, a Vaše videa hned budou mnohem zajímavější a příjemnější na sledování. Pojďte se to naučit v našem workshopu a začněte si říkat “KAMERAMAN”.

Co všechno se dozvíte a naučíte používat v této části kurzu?

  • Základní nastavení kamery před natáčením v exterieru
  • Použití manuálního režimu v praxi
  • Práce s hloubkou ostrosti
  • Držení kamery, stabilita záběru
  • Pohyby kamery
  • Zda a kdy používat zoom
  • Kompozice záběrů
  • Rakurs
  • Práce s přirozeným světlem
  • Režijní záměr

Pro koho je kurz určený?
Tento kurz je určen pro začátečníky a je zaměřen především na práci s videokamerou při natáčení domácího videa.

Pro koho kurz není určený?
Pro kameramany, kteří znají a ovládají výše popsané dovednosti, dále pro zájemce o natáčení na digitální zrcadlovku a pro ty, kdo se chtějí naučit stříhat video.

Co budete potřebovat?

Ideálně vlastní videokameru, ale můžete si vzít i kompaktní fotoaparát nebo mobilní telefon s možností natáčet video.
Nabité baterie na celý den intenzivní práce
Máte-li k dispozici manuál ke kameře. (Zkuste ho případně dohledat na webu).
Stativ a další příslušenství, které máte k dispozici a chcete se ho naučit používat

 

Doprovodné fotky

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?