20130302-184701-p3105276.jpg

Lenka Pipková

Na Naučmese od 2. 3. 2013. Navštívil/a 5 kurzů.

Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze absolvovala v roce 1996. Následující školní rok studovala na Právnické fakultě Jean Monnet v Paříži, obor diplomacie a právo mezinárodních organizací a několik dalších let pracovala na Ministerstvu zahraničních věcí České republiky.

Již při studiu na právnické fakultě získávala zkušenosti z oblasti práva na stážích v renomovaných právních kancelářích (ALLIANCE PRAHA, v.o.s., GIDE LOYRETTE NOUEL, Praha ). Praxi advokátní koncipientky absolvovala v Advokátní kanceláři Vyskočil, Krošlák & spol. a v roce 2005 složila advokátní zkoušky. Od té doby pracovala jako právník pro francouzskou společnost zabývající se správou obchodních center. Od roku 2011 působí jako samostatný advokát v advokátní kanceláři společně s Mgr. Michalem Křižkou.

Ve své praxi se věnuje zejména problematice občanského a obchodního práva, práva nemovitostí, pracovního práva a vymáhání pohledávek. Rozsáhlé zkušenosti získala při zajišťování agendy smluvních vztahů s nájemci obchodních center, vedení soudních sporů a vymáhání pohledávek. Věnuje se i práci pro neziskový sektor, více než rok pracovala jako dobrovolník na humanitárních projektech ve Velké Británii, Dánsku a Zambii. V současné době spolupracuje s občanským sdružením REMEDIUM Praha.

Mgr. Pipková hovoří francouzsky a anglicky.

Lenka

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.