5xjp8r1huy2-malovani-dsc3287.jpg

Lea Kolkopová

Na Naučmese od 26.9.2016, vedl/a kurzy pro 49 účastníků.

Jsem energická malířka z Brna a vedu výtvarné kurzy abstraktního malování, kde učím svobodnému vyjádření. Slunce může být klidně i zelené, když to tak cítíte :)

Předloni na podzim jsem odešla ze zaměstnání, abych měla na malování více času. Rozhodla jsem se spojit dvě své vášně, výuku a malbu a organizuju výtvarné kurzy, které nazývám svobodné malování.

Celé dětství a dospívání jsem malovala, hlavně portréty a krajinky. Začala jsem časem toužit malovat abstraktně, nemít hranice, nehodnotit výsledek podle předlohy. Chtěla jsem zachytit své nitro, jehož vyjádření bude vždy správné, protože vychází ze mě. Díky tomu poslední tři roky maluju spontánně, vedu štětec po plátně a vyjadřuju svoje emoce. Dívám se na svá díla jakoby cizíma očima a jsem k nim méně kritická. V tom vidím svobodu, a proto kurzy nesou tento název.

Cílem mých kurzů je přinést lidem radost do života, vrátit je do dětských let, kdy byl člověk uvolněný a hrál si. Chci lidem dokázat, že k malování není potřeba talent, ani roky strávené ve škole. Je to náš vnitřní projev. Člověk se napojí sám na sebe, relaxuje, medituje, má vypnutou hlavu a nepřemýšlí nad prací.

Lea

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.