5xjp8r1huy2-malovani-dsc3287.jpg

Lea Kolkopová

Na Naučmese od 26. 9. 2016, vedl/a kurzy pro 82 účastníků.

Mám dvě velké vášně: malování a výuka jazyků. Mám to velké štěstí, že obojí mě živí a chci se s vámi o radost z obojího podělit.

1. Vedu kurzy abstraktního malování, kde učím svobodnému vyjádření. Slunce může být klidně i zelené, když to tak cítíte :)

Celé dětství a dospívání jsem malovala, hlavně portréty a krajinky. Začala jsem časem toužit malovat abstraktně, nemít hranice, nehodnotit výsledek podle předlohy. Chtěla jsem zachytit své nitro, jehož vyjádření bude vždy správné, protože vychází ze mě. Díky tomu poslední čtyři roky maluju spontánně, vedu štětec po plátně a vyjadřuju svoje emoce. Dívám se na svá díla jakoby cizíma očima a jsem k nim méně kritická. 

Cílem mých kurzů je přinést lidem radost do života, vrátit je do dětských let, kdy byl člověk uvolněný a hrál si. Chci lidem dokázat, že k malování není potřeba talent, ani roky strávené ve škole. Je to náš vnitřní projev. Člověk se napojí sám na sebe, relaxuje, medituje, má vypnutou hlavu a nepřemýšlí nad prací.

2. Vystudovala jsem obor Italský jazyk a literatura. Výuce tohoto krásného jazyka se věnuji již 12 let. V současnosti si plním sen v podobě Ph.D. studia na Masarykově univerzitě. Předávání znalostí dalším mě neskutečně naplňuje, baví mě poznávat nové (a často různé) lidi, posunovat se dál jako člověk. 

Shlédněte můj nově založený YouTube kanál: ItalianoConLea

https://www.youtube.com/channel/UCPWDq5-kgdHE0MXuF1WRplg?view_as=subscriber

Lea

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?