Zásek v podnikání? Pojďme najít řešení

32zzocd94d445ar-img-2772.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Zasekl(a) ses v rozvoji svého podnikání a je pro tebe obtížné posunout se dál? Radost a chuť, jaká byla v začátcích, už se vytratila? Lámeš si hlavu nad tím, jestli velké peníze utracené za reklamu tvému podnikání skutečně pomohou? Rad už jsi slyšel(a) mnoho, ale v hlavě máš překážky a strachy, které ti brání jednat? 

Po 4 letech stagnace jsem vyhořel

Znám to. Sám jsem se před časem zasekl s mojí firmou Toptrika.cz a nedokázal se pohnout z místa dlouhé 4 roky! Těch rad, co mám dělat, jsem dostal fakt hodně. Vyzkoušel jsem i spoustu věcí, o kterých jsem nebyl tak úplně přesvědčen, že mi pomohou, a ony skutečně nepomohly. Byla to ztráta času a peněz. Bylo jasné, že to celé nemůže dopadnout jinak než vyhořením.


Co mi tedy nakonec pomohlo zvrátit situaci a začít náhle profesně růst? Jak je možné, že jsem ještě před 2 lety cítil, že jsem já i firma v koncích, a dnes vše zase krásně šlape a dokonce jsem i začal učit podnikání na vysoké škole? Může za to poznání sebe sama a změna několika vzorců myšlení v mé hlavě. Překonávání drobných strachů a poznávání nových lidí. To samozřejmě nejde ze dne na den. Ale taky nemusíš čekat jako já 4 roky, abys s tím začal(a) něco dělat.

Problém i jeho řešení máš ve své hlavě

Možná tě to překvapí, ale v tomto kurzu ti nic radit nebudu. Během mentorování ostatních podnikatelů jsem totiž přišel na jednu věc. Logické rady a tipy jsou sice super, ale co naše emoce? Dilemata, rozhodovací paralýzy, strach navazovat nové kontakty, požádat klienta o zpětnou vazbu, rozhoupat se k větší investici, … To jsou překážky, které nám brání ty dobře míněné rady od druhých uplatnit.


Co se tedy bude dít, když ti nebudu nic radit? Budu tě poslouchat. Za pomocí otázek společně zjistíme, jaké jsou ty tvé mentální a emoční překážky v růstu tvého podnikání, a taky zjistíme, co se s tím dá dělat. Všechny odpovědi však přijdou z tvojí hlavy. Já zapojím svou empatii, a společně se dostaneme i k hlubším životním otázkám, které jsou v tom byznysovém světě tak často opomíjeny - byť jsou nesmírně důležité.

Společně přijdeme na to, jakým směrem se máš vydat

Co si z kurzu odneseš? Nebudeme sklízet, ale sázet. To znamená, že se domů možná nevrátíš s pocitem, že už je celá záhada rozluštěna. Ale přinejmenším uvidíš jasnější obrysy cesty, po které se máš vydat. Zbavíš se závaží u nohy, a konečně budeš moci udělat několik dalších kroků vpřed. Podnikání je běh na dlouhou trať. Nevadí, když jdeš pomalu a trvá to. Ale vadí, když stojíš na místě a nic se neděje.


A jak bude kurz probíhat? Je to spíše individuální konzultace. Takže jen my dva se půjdeme na 90 minut projít v rámci Prahy někam mezi zeleň. A proč chodit? Při chůzi se náš mozek dostává do úplně jiného režimu. Dokážeme se dostat více do hloubky, než při pouhém sezení v kavárně. Mozek je lépe okysličený a více se koncentrujeme. Vyplavují se endorfiny. A chvilky hlubokého zamyšlení jsou vyplněny chůzí, namísto nepříjemného ticha u stolu.


Před kurzem ti pošlu e-mail s krátkým dotazem na tebe a tvé podnikání, abychom sladili svá očekávání a ujistili se, že konzultace pro tebe bude opravdu užitečná.


Baví mě poznávat podnikání druhých lidí, a těším se na ten tvůj příběh! Honza

Doprovodné fotky

  • 51319hh5r4mkiat-dscf9924.jpg
  • 2dn143ne195elg6-img-7842-1024x768.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.