Základy saunové etikety, aneb jak se správně saunovat?

20150513-103429-adam.jpg

Adam Valečka

Jsem student, kterého baví sport, cestování, kombinace dobrý čaj a zájímavá kniha a v neposlední řadě i saunování. Proč jsem na Naučmese? Za 365 dnů navštívím dobrovolně 80 - 100 krát prostor, kde je kolem 90 stupňů Více o lektorovi »

20150511-230626-sauna-1.png.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz bude rozdělen do tří částí:

  1. V první si povíme, co to vůbec sauna je - jaké druhy saun můžeme navštěvovat a co od nich očekávat. Dál si popíšeme správnou návštěvu sauny i odpočinku po ní, a na příkladu sauny neznalého člověka si ukážeme nejčastější chyby, jakých se lidé dopouštějí. Vysvětlíme si, proč je lepší saunovat se bez plavek i za jakých podmínek je vhodné brát s sebou do sauny i děti.
  2. Ve druhé části si řekneme něco o saunovém rituálu, jemuž se říká Aufguss. Účastníci se dozví jak probíhá, k čemu slouží a jak se při něm chovají lidé v různých saunách po celé Evropě. Na závěr této části si také ukážeme základní techniky tohoto rituálu pro ty, co by si ho sami někdy chtěli vyzkoušet.
  3. V poslední části se kromě dotazů účastníků budeme věnovat i saunám v ČR i zahraničí. Řekneme si, které sauny rozhodně navštívit a vyměníme si naše zkušenosti s jednotlivými místy.

Kromě informací zažijete, jak vypadá saunový rituál Aufguss a vše důležité si odnesete v připravených poznámkách, takže si během kurzu nebudete muset zapisovat jako ve škole. Naopak se budete moct soustředit a ptát se na všechno, na co jste se vždy báli zeptat.

A proč byste měli přijít právě ke mně?

Ročně se saunuji 80 - 100x už více než 4 roky, tudíž mám nespočet zkušeností a to nejen z saun v ČR ale i z Německa, Rakouska, Španělska, Francie, Švédska a Finska.

Doprovodné fotky

  • 20150511-230626-Sauna 2.png.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?